Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Tuncay Karataş görevinden istifa ettiğini açıkladı. Karataş, gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi. Karataş, “Kamuoyunun bildiği üzere Veteriner Hekimlik yapıyorum ve...
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...

14. Geleneksel Rahvan At Yarışları

– Kocaeli’de düzenlenen yarışlara 8 kategoride Türkiye’nin çeşitli illerinden 87 sporcu katılıyor

14. Geleneksel Rahvan At Yarışları

KOCAELİ (AA) – Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde düzenlenen 14. At Yarışları başladı.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu (GSDF) ve Gölcük Belediyesi iş birliğiyle 17 Ağustos Rahvan Koşu Pisti’nde gerçekleştirilen yarışlara, 8 kategoride Türkiye’nin çeşitli illerinden 87 sporcu katılıyor.

GSDF İcra Kurulu Başkanı Mustafa Küçükmeral, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl yarışmaya son derece yoğun bir ilgi olduğunu, bundan dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.

Türkiye genelindeki gerçekleştirdikleri 23 eleme yarışlarının Gölcük ayağını yaptıklarını belirten Küçükmeral, “Yarışlara 8 kategoride birçok ilden 87 sporcumuz katılıyor. Yarışlar sonunda ilk üç sırada yer alan sporcularımız, ekim ayında Türkiye Şampiyonası’nda koşmaya hak kazanacaklar.” dedi.

Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı ve Tertip Komitesi Başkanı Levent Değirmenci ise bu sene altın kemerli 14. yarışmayı yaptıklarını, 1999 Gölcük depreminden sonra başlattıkları yarışları her yıl geleneksel olarak sürdürdüklerini dile getirdi.

Her yıl Gölcük’te 3 yarış gerçekleştirdiklerini, tesisleri tamamladıklarını kaydeden Değirmenci, “Türkiye’nin en güzel rahvan at yarış pistlerinden biri burası. 825 metre uzunluğunda 16 metre genişliğinde parkuru var. Burada 8 Türkiye Şampiyonası yaptık. Bu sene de federasyon karar verirse burada yapılacak. Hem yarışçılarımızdan hem de seyircilerimizden bu seneki yarışlara büyük ilgi var. Ata sporuna hizmet vermekten mutluyuz. Belediye Başkanımız bu konuda çok hassas. Gölcük’te ve çevresinde rahvan atını seven, bakan çok sayıda insan var. Çok iyi de bir seyirci var. Yarışmacılara başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın