Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

18. Uluslararası Bodrum Dans Festivali

– 16 ülkeden dansçıların katıldığı festivalde, kortej yürüyüşünün ardından dansçılar çeşitli gösteriler sundu

18. Uluslararası Bodrum Dans Festivali

(AA) – ’nın Bodrum ilçesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ile Bodrum Dans Kulübünce düzenlenen 18’inci Uluslararası Bodrum Dans Festivali’nde, yürüyüşünün ardından dansçılar çeşitli gösteriler sergiledi.

16 ülkeden dansçıların katıldığı festivalin kortej yürüyüşü Kumbahçe Meydanı’nda başlayarak, önünde son buldu. Festivale katılan ve organizasyonda görev alanların ülkelerinin bayraklarının da bulunduğu yürüyüşün bitiminde Kuzey Hendeği’ne geçildi. Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından etkinliğe destek olanlara plaket verildi.

Etkinlik yerli ve yabancı dansçıların gösterileri ile devam etti. Organizasyon komitesinde yer alan 14 ülkeden 30 gönüllünün sahne alması ile başlayan dans gösterilerinde renkli görüntüler oluştu. Halk oyunu, bale, cimnastik ve modern dansın yanı sıra akrobasi gösterilerinin de yer aldığı performanslar ilgiyle izlendi.

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, gazetecilere yaptığı açıklamada, dans yarışmaları da dahil 996’sı lisanlı olmak üzere bin 739 dansçının sahne alacağı festival ile ilçe turizmine katkı sağladıklarını söyledi.

Özvezneci, organizasyon komitesinde 14 ülkeden görevlilerin olduğuna işaret ederek, “Bu yüzden bu yıl UNESCO logosu aldık. 6 yıldır bu logoyu alıyoruz. Festivale katılanlar masraflarını kendileri karşılıyor. Mayıs ayı sonunda, düşük sezonda Bodrum’a önemli ekonomik katkısı oluyor.” dedi.

27 Mayıs Cumartesi günü Salsa Türkiye Şampiyonası ve yine Bodrum Kalesi’ndeki gösterilerle devam edecek festival, 28 Mayıs Pazar günü sona erecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın