Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Tuncay Karataş görevinden istifa ettiğini açıkladı. Karataş, gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi. Karataş, “Kamuoyunun bildiği üzere Veteriner Hekimlik yapıyorum ve...
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...

“18. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali”

– Haldun Dormen ve Gülriz Sururi, “Yaşam Boyu Başarı” ödülüne layık görüldü

“18. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali”

İSTANBUL (AA) – kapsamında, sanatçılar ve ’ye “” ödülü verildi.

Büyükçekmece Kemal Sunal Amfi Tiyatrosu’nda gerçekleşen törende konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, ödüllerin ulusal ve uluslararası basın, gazeteci ve kültür ve sanat ayağında verildiğini söyledi.

Akgün, “18 yıldan beri topluma mal olmuş, eserleriyle kültür ve sanat hayatına katkı sağlamış bir bakıma toplumun ortak paydası olmuş olan sanatçılarımız, festival jürisi tarafından belirleniyor ve daha sonra kendilerine intikal ettiriliyor. Bu sene jürimiz herkesin sevdiği Gülriz Sururi ve Haldun Dormen, bu sene 18. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülünü bu akşam alıyorlar. kendilerine daha nice sağlıklı ömürler diliyorum.” dedi.

Etkinlikte ödülünü alan Haldun Dormen, izleyicileri selamlayarak “Sanat, tiyatro ve ulus adına teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Sururi ise festivaldeki yoğun ilgiden mutluluk duyduğunu belirterek, gençlerin sanata olan ilgisinin artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Haldun Dormen ve Gülriz Sururi’ye ödüllerini, Belediye Başkanı Hasan Akgün ile Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festival Komitesi Başkanı Gürhan Ozanoğlu takdim etti.

18. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın