Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

2 bin 500 yıllık oyun sahnelendi

Eski Yunan’ın üç büyük tragedya yazarından biri olan Sophokles’in 2 bin 500 yıl önce yazılmış başyapıtı, İzmir Bergama Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahnelendi.

2 bin 500 yıllık oyun sahnelendi

’nin ve dünyanın farklı yerlerinden tiyatroseverlerin buluştuğu Uluslararası Festivali, Zincire Vurulmuş Antigone oyunu ile sahne açtı.

Birçok dünyaca eserin sahnelendiği tiyatroda izleyenler festivalin mutlaka devamının gelmesi gerektiğini ve Bergama’nın tanıtımı için böyle şeylere ihtiyaç olduğunu ifade etti.

2 bin 500 yıllık oyun sahnelendi

FARKLI OYUNLAR SAHNELENDİ

Bu yıl 1’incisi düzenlenen Uluslararası Bergama Tiyatro Festivali birbirinden önemli konuklar ve etkinlikler ile final yaptı. dört gün boyunca Bergama’nın tüm otellerindeki tiyatroseverlerin akınına uğradı. Kentin sokaklarında, tarihi mekanlarında çeşitli oyunlar seyirci ile buluştu.

2 bin 500 yıllık oyun sahnelendi

FESTİVAL BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Bergama Kültür Merkezi önünden belediye bandosu eşliğinde kortej yürüyüşü ile başlayan festival, kentte adeta bayram havası yaşattı. Cumhuriyet Meydanı’nda ve Batı müziklerinin el ele tutuştuğu bir konser veren ’nun Kayıp Şarkıları, performansı ile göz doldurdu. Festival 13 Mayıs’ta sona erdi.

2 bin 500 yıllık oyun sahnelendi

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın