Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İçişleri Bakanlığı’nın kayyum kararına destek çıktı. Habertürk’te katıldığı programda AK Parti’nin mevcut haliyle terörle mücadele ettiğini söyleyen Perinçek, AK...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Batı dünyasının radikalizmi kullandığını söyleyerek, “Mesela, Amerikalılar şu anda, bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP terör örgütüyle çalışıyor. Daha önce PYD ve PKK...
Van, Mardin ve Diyarbakır HDP belediyelerine atılan Kayyum'la ilgili halk ne düşünyür? Yeni Vatan Gazetesi sokaklarda halka mikrofon uzattı. Konu ile ilgili halk tepkili.

2019 Ramazan ayı ne zaman? Ramazan ne zaman başlayacak?

2019 Ramazan ayı ne zaman? Ramazan ne zaman başlayacak?

On bir ayın sultanı ’ın 2019 yılında denk geldiği zaman aralığı birçok kişi tarafından merak ediliyor. 2019’da İlk orucun ne zaman tutulacağı ve ilk sahura ne zaman kalkılacağı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Peki, 2019 ne zaman başlayacak? 2019 Bayramı ne zaman?

Ramazan ayının ne zaman başlayacağı, henüz uzun bir zaman olmasına rağmen vatandaşlarca sorgulanmaya başladı. Tatil planlarını şimdiden şekillendirmek isteyen çok sayıda kişi, bu yıl Mayıs ayı içinde idrak edilmeye başlanan Ramazan’ın gelecek yıl ne zaman başlayacağını öğrenmek istiyor. İşte, konuya dair merak edilen detaylar…

İslam dünyasının sabırsızlıkla beklediği mübarek Ramazan ayı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınladığı takvime göre; 2019 yılında 6 Mayıs’ta başlayacak 3 Haziran’da son bulacak. 4 Haziran’da ise Ramazan Bayramı’nın birinci günü idrak edilecek.

RAMAZAN AYININ ÖNEMİ

3 Aylar’ı uğurladığımız Ramazan ayı faziletlerle dolu bir aydır. Ramazan ayı, hayır ayı, yoksullara ve düşkünlere yardım ayı ve bütün anlarıyla Kur’an ayıdır. Ramazanın diriltici özelliği, bütün insanlığı hidayete ve mutluluğa ulaştırmak için insanlığa gönderilen Kur’an-ı Kerim’in bu ayda inmeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca İslam’ın temel esaslarından biri olan oruç ibadetinin bu ayda yerine getirilmesinden dolayıdır.

Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.

İLİşKİLİ HABERLER Hicri Takvim Hesaplama Kaç Rekat? Abdesti Nasıl Alınır? Hicri Yeni Yıl Nedir? Hicri Yeni Yılda Neler Yapılır? (Hicri Yeni Yıl Mesajları 2018)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın