Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İsrail güçleri tarafından geçtiğimiz cuma günü işgal altındaki Doğu Kudüs’te  gözaltına alınan Türk asıllı milletvekili Tunahan Kuzu, Hollanda’ya döndü Hollanda Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu...
Türkmen milletvekilinin danışmanı olduğu iddia edilen Turgut Hürmüzlü, Irak'ta yaptığı yolsuzluğu geniş kapsamlı anlattı, Whatsapp grub konuşmasında bulunan insanlara, "gidin Azerbaycan'a davetiye alın gelin başkan...
Sempatik tavırlarının yanı sıra sesi ile sevilen türkücü Sevcan Orhan yoğun bakıma alındı. Videotorakoskopi operasyonu geçiren Sevcan Orhan’a ne oldu, hastalığı ne Sevcan Orhan kanser...

300 koyun alma şartı geri ödeme ne zaman başlıyor?

Köyden kente gidişi engelleme için Tarım Bakanlığının başlattığı 300 damızlık koyun artık asgari ücret kampanyası büyük yankı uyandırdı. Herkes 300 koyun alma şartı ne, kimler 300 koyun alabilecek sorularının cevabını aradı. Dev projenin detayları ortaya çıktı. Tarım Bakanlığı’nın başlattığı projeye göre köylüye 300 damızlık koyun verilecek bunun yanı sıra koyunları sahiplenen köylüye asgari ücret ödemesi yapılacak. 300 koyunun yem, su, veterinerlik hizmet giderlerini devlet ödeyecek. Doğacak yavrular köylüye ait olacak geri ödeme 300 koyun doğunca başlayacak.

300 koyun alma şartı geri ödeme ne zaman başlıyor?

artı asgari ücret kampanyası büyük yankı uyandırdı. Tarım Bakanlığı’nın köylerden kente göçü engellemek için başlattığı projenin detayları netleşti. 300 alan köylünün cebinden hayvanların bakımı yemi ve ilacı için tek bir kuruş çıkmayacak. 300 damızlık koyunun tüm masraflarını Tarım Bakanlığı karşılayacak.300 koyundan doğan yavrular işletme sahibinin olacak. Devlete 300 için ödeme ise yavru sayısının 300 olmasından sonra başlayacak.

TARIM BAKANLIĞI 300 KOYUN PROJESİ: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, “Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol” projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, projeyle köyden şehre gidişi önlemeyi ve köye geri dönüş sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

300 KOYUN + ASGARİ ÜCRET – Fakıbaba, şöyle konuştu: “Her bir aileye 300 tane damızlık koyun vereceğiz. 300 damızlık koyunu alan ayrıca asgari ücret alacak. Sigortasını da yapacağız. Yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onu karşılayacağız. Sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alacağız. 300 koyun 300 yavru verecek. Bu yavruların tamamı da işletmemizin sahibine ait olacak. Geri ödeme 300 tane doğacak yavru ile başlayacak. Bu yavrular bir kaç ay sonra her biri 700-800 liraya satılabilir. Bir senede 210 bin lira eder.

YAVRULARI BİZE SATABİLİRLER: Müthiş bir para. İsterse bu yavruları bize satabilir, borcundan düşülür. Erkekleri kesime gönderebilir. Fiyat garantisi vereceğiz. Şehirde hastanede temizlik yapacağına asgari ücretle, köyünde hayvanıyla uğraşacak. Hem maaşı al hem kendi işinin patronu ol diyoruz. Bu istihdamı da artıracak.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın