Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu:

– “Hakem halktır, başka kimseye gitmek gerek yok”

Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu:

BALIKESİR (AA) – , 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin, “Hakem halktır, başka kimseye gitmek gerek yok.” dedi.

’de Memur-Sen tarafından, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla bir otelde düzenlenen etkinlikte konuşan Yavilioğlu, darbelerin ülkeye ekonomik anlamda büyük zararlar verdiğini, yeni sistemin bu sorunların bir daha yaşanmasına engel olacağını söyledi.

Yavilioğlu, “Vesayetçiler deyince bunu Kafdağı’nın arkasında başka bir şeymiş gibi algılamayın. Halkın tercihlerine engel olmak isteyen her türlü güç, adının başında ister sivil olsun ister başka bir şey olsun vesayetçidir. Halkın iradesi dışında başka bir şey olamaz. Bu sistemin getirmek istediği şey budur.” ifadelerini kullandı.

Siyasi istikrarsızlığın ekonomiye yansıdığını belirten Yavilioğlu, AK Parti hükümetinin sağladığı istikrar sayesinde ’nin trilyonlarca faiz ödemekten kurtulduğunu bildirdi.

Yeni cumhurbaşkanlığı hükümet siteminde, sorun çıksa bile bunu halkın çözeceğini anlatan Yavilioğlu, “Hakem halktır, başka kimseye gitmek gerek yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın