Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Macaristan'ın Pécs şehrinden gelen  Emekliler Derneği ( Nyugdíjasok Egyesülete ) ve Pécs Beş Kule Kamu Çıkarı Emekli Sendikası ( Pécsi Öttorony Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet ) Başkanı ve temsilcileri...
Türkiye yurtdışındaki FETÖ'cüleri yakalamak için yaptığı nokta operasyonları Hollanda yapılanmasında büyük panik yarattı. 
Hollanda hükümeti, aralarında Hollanda yargısı tarafından terör örgütülerine milyonlarca euro ve lojistik destek verdigi ortaya çıktı, konu Hollanda dışişleri bakanlığınca doğrulandı.

Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu:

– “Hakem halktır, başka kimseye gitmek gerek yok”

Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu:

BALIKESİR (AA) – , 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin, “Hakem halktır, başka kimseye gitmek gerek yok.” dedi.

’de Memur-Sen tarafından, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla bir otelde düzenlenen etkinlikte konuşan Yavilioğlu, darbelerin ülkeye ekonomik anlamda büyük zararlar verdiğini, yeni sistemin bu sorunların bir daha yaşanmasına engel olacağını söyledi.

Yavilioğlu, “Vesayetçiler deyince bunu Kafdağı’nın arkasında başka bir şeymiş gibi algılamayın. Halkın tercihlerine engel olmak isteyen her türlü güç, adının başında ister sivil olsun ister başka bir şey olsun vesayetçidir. Halkın iradesi dışında başka bir şey olamaz. Bu sistemin getirmek istediği şey budur.” ifadelerini kullandı.

Siyasi istikrarsızlığın ekonomiye yansıdığını belirten Yavilioğlu, AK Parti hükümetinin sağladığı istikrar sayesinde Türkiye’nin trilyonlarca faiz ödemekten kurtulduğunu bildirdi.

Yeni cumhurbaşkanlığı hükümet siteminde, sorun çıksa bile bunu halkın çözeceğini anlatan Yavilioğlu, “Hakem halktır, başka kimseye gitmek gerek yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın