Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu:

– “Hakem halktır, başka kimseye gitmek gerek yok”

Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu:

BALIKESİR (AA) – , 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin, “Hakem halktır, başka kimseye gitmek gerek yok.” dedi.

’de Memur-Sen tarafından, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla bir otelde düzenlenen etkinlikte konuşan Yavilioğlu, darbelerin ülkeye ekonomik anlamda büyük zararlar verdiğini, yeni sistemin bu sorunların bir daha yaşanmasına engel olacağını söyledi.

Yavilioğlu, “Vesayetçiler deyince bunu Kafdağı’nın arkasında başka bir şeymiş gibi algılamayın. Halkın tercihlerine engel olmak isteyen her türlü güç, adının başında ister sivil olsun ister başka bir şey olsun vesayetçidir. Halkın iradesi dışında başka bir şey olamaz. Bu sistemin getirmek istediği şey budur.” ifadelerini kullandı.

Siyasi istikrarsızlığın ekonomiye yansıdığını belirten Yavilioğlu, AK Parti hükümetinin sağladığı istikrar sayesinde Türkiye’nin trilyonlarca faiz ödemekten kurtulduğunu bildirdi.

Yeni cumhurbaşkanlığı hükümet siteminde, sorun çıksa bile bunu halkın çözeceğini anlatan Yavilioğlu, “Hakem halktır, başka kimseye gitmek gerek yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın