Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
PKK'nın açıklamasından üç hafta sonra kendilerine eski 'Ülkücü' diyen Iyi Parti'nin yan kuruluşları da, İmamoğlu'na destek kararı verdi.
Mustafa Koyuncu | Marmaris   Marmaris Sentido ORKA Lotus Beach Hotelde Yapılan toplantıda. Orka Hotels yönetim kurulu başakanı Turgut Torunoğulları Almanya’dan gelen Türk tur opratörlerine...
Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katıldığı tarihi program öncesinde İsmail Küçükkaya ve İmamoğlu bir otelde buluşmuştu. Türkiye’nin konuştuğu oteldeki buluşmanın görüntüleri yayınlandı. İsmail Küçükkaya’nın da...

ABD, Türkiye’nin S-400’lerden Vazgeçmesi İçin 31 Temmuz’a Kadar Süre Verdi

ABD, Türkiye’nin S-400’lerden Vazgeçmesi İçin 31 Temmuz’a Kadar Süre Verdi

Washington’da basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Savunma Bakan Yardımcısı Ellen Lord, Türkiye’nin Rusya’dan almasının, F-35 programına katılımı ile uyuşmayacağını, bu kararından geri adım atması için Türk Hükümeti’ne 31 Temmuz’a dek süre verdiklerini açıkladı.

ABD Savunma Bakan Yardımcısı Ellen Lord, Washington’da basın mensuplarına açıklama yaptı. Lord, Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400’lere ve ABD’den satın aldığı F-35’ler ile alakalı açıklama yaptı.

F-35’LERLE TEHDİT ETTİ

Lord, S-400’leri almaktan geri adım atılması için Türkiye’ye 31 Temmuz’a dek süre verdiklerini duyurdu. Lord, bunun olmaması durumunda Türkiye’nin F-35 programından çıkartılacağını açıkladı.

ABD’li Lord, bu kararından vazgeçmemesi durumunda Türkiye’nin F-35 programından çıkartılacağını, bu program çerçevesinde ABD’de eğitim görmekte olan Türk askerlerinin sınır dışı edileceğini, Türk firmalarının da F-35 programına katılamayacağını ifade etti.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın