Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

ABD’de cinsel tacizle suçlanan piskopos görevden alındı

ABD’de cinsel tacizle suçlanan piskopos görevden alındı
Amerika Birleşik Devletlerinde New York Başpiskoposu M. Dolan, yaptığı yazılı söylemede, “Destekçi Piskopos John Jenik’in hakkındaki iddialarda bahsedilen hadiselerin üzerinden uzun seneler geçse de etik heyet iddiaların emin ve doğru olduğu neticesine varılması için sunulan delillerin yeterli olduğuna karar kılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Hakkında 1980’lerde bir oğulla uygunsuz ilişkiye girdiği iddaları bulunan Jenik’in vazifesine son verildi.

’nin Pensilvanya Başsavcısı Josh Shapiro, 2 senelik bir soruşturmanın ardından geçen ay çocuklara müteveccih cinsel istismarların Pensilvanya ve Vatikan’daki kıdemli kilise yetkililerince ”sistematik” bir biçimde örtbas edildiği neticesine eriştiklerini söylemişti.

Tahkikat jürisi de 300’den fazla rahibin 1950’lerin ortalarından beri çocukları istismar ettiğini belirterek, Roma Katolik Kilisesi’ne bağlı suratlarca rahibi, binden fazla çocuğa cinsel istismarda bulunmakla yargılamıştı.

Jüri, raporunda bazı kayıtların kaybolduğunu ve cinsel istismar kurbanı bazı çocuklar konuşmaktan korktuğu için tacize uğrayanların rakamının çok daha yüksek olduğuna inandığını kaydolmuştu.

Kurbanların çoğunun oğullar olduğuna işaret eden jüri, tecavüze kadar uzanan her türlü cinsel taciz vakasına tesadüfüldüğünü bildirmişti.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın