Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye tarafından “terör örgütleriyle bağlantısı bulunduğu” gerekçesiyle Ocak ayında sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Ans Boersma’nın Suriye kökenli cihatçı sevgilisinin, Hollanda Gizli Servisi (AIVD) için...
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...

ABD’de cinsel tacizle suçlanan piskopos görevden alındı

ABD’de cinsel tacizle suçlanan piskopos görevden alındı
Amerika Birleşik Devletlerinde New York Başpiskoposu M. Dolan, yaptığı yazılı söylemede, “Destekçi Piskopos John Jenik’in hakkındaki iddialarda bahsedilen hadiselerin üzerinden uzun seneler geçse de etik heyet iddiaların emin ve doğru olduğu neticesine varılması için sunulan delillerin yeterli olduğuna karar kılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Hakkında 1980’lerde bir oğulla uygunsuz ilişkiye girdiği iddaları bulunan Jenik’in vazifesine son verildi.

’nin Pensilvanya Başsavcısı Josh Shapiro, 2 senelik bir soruşturmanın ardından geçen ay çocuklara müteveccih cinsel istismarların Pensilvanya ve Vatikan’daki kıdemli kilise yetkililerince ”sistematik” bir biçimde örtbas edildiği neticesine eriştiklerini söylemişti.

Tahkikat jürisi de 300’den fazla rahibin 1950’lerin ortalarından beri çocukları istismar ettiğini belirterek, Roma Katolik Kilisesi’ne bağlı suratlarca rahibi, binden fazla çocuğa cinsel istismarda bulunmakla yargılamıştı.

Jüri, raporunda bazı kayıtların kaybolduğunu ve cinsel istismar kurbanı bazı çocuklar konuşmaktan korktuğu için tacize uğrayanların rakamının çok daha yüksek olduğuna inandığını kaydolmuştu.

Kurbanların çoğunun oğullar olduğuna işaret eden jüri, tecavüze kadar uzanan her türlü cinsel taciz vakasına tesadüfüldüğünü bildirmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın