Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...

ABD’de cinsel tacizle suçlanan piskopos görevden alındı

ABD’de cinsel tacizle suçlanan piskopos görevden alındı
Amerika Birleşik Devletlerinde New York Başpiskoposu M. Dolan, yaptığı yazılı söylemede, “Destekçi Piskopos John Jenik’in hakkındaki iddialarda bahsedilen hadiselerin üzerinden uzun seneler geçse de etik heyet iddiaların emin ve doğru olduğu neticesine varılması için sunulan delillerin yeterli olduğuna karar kılmıştır.” ifadelerini kullandı.

Hakkında 1980’lerde bir oğulla uygunsuz ilişkiye girdiği iddaları bulunan Jenik’in vazifesine son verildi.

’nin Pensilvanya Başsavcısı Josh Shapiro, 2 senelik bir soruşturmanın ardından geçen ay çocuklara müteveccih cinsel istismarların Pensilvanya ve Vatikan’daki kıdemli kilise yetkililerince ”sistematik” bir biçimde örtbas edildiği neticesine eriştiklerini söylemişti.

Tahkikat jürisi de 300’den fazla rahibin 1950’lerin ortalarından beri çocukları istismar ettiğini belirterek, Roma Katolik Kilisesi’ne bağlı suratlarca rahibi, binden fazla çocuğa cinsel istismarda bulunmakla yargılamıştı.

Jüri, raporunda bazı kayıtların kaybolduğunu ve cinsel istismar kurbanı bazı çocuklar konuşmaktan korktuğu için tacize uğrayanların rakamının çok daha yüksek olduğuna inandığını kaydolmuştu.

Kurbanların çoğunun oğullar olduğuna işaret eden jüri, tecavüze kadar uzanan her türlü cinsel taciz vakasına tesadüfüldüğünü bildirmişti.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın