Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...

ABD’de tehlikeli gelişme! Rabia’yı terörist ilan etme hazırlığı

Serdar Turgut ABD’deki yeni görevlendirmeleri aktardı ve “Bu yeni kadro, Müslüman Kardeşler’i terörist grup olarak ilan etmeye yönelik bazı adımları atmaya hazırlanıyormuş” dedi.

ABD’de tehlikeli gelişme! Rabia’yı terörist ilan etme hazırlığı

Temsilcisi Serdar Turgut, ABD’de yaşanan yeni görevlendirmeleri aktardı.

Turgut yazısında “ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı , kendisine yeni bir özel kalem müdürü (chief of staff) ataması yaptı” bilgisini verdikten sonra şunları kaydetti:

“Ancak Fred Fleitz’in bu göreve atanması, göründüğünün çok ötesinde önemli ve tehlikeli bir gelişme. Nitekim bu haber Washington’daki ulusal güvenlik yazarları cemaati içinde duyulunca büyük bir heyecan ve tartışma yarattı. Fleitz, İslamofobik görüşleriyle tanınan, Müslümanlara ve Müslüman ülkelere sertlik yanlısı politika tercihleriyle tanınan bir isim.”

“ABD’NİN BİR MÜTTEFİKİ OLARAK KABUL EDİLMEMESİNİ İSTİYOR”

Fleitz hakkında bilgi veren Serdar Turgut şunları kaydetti:

“Burada Fleitz, ‘’ adlı kuruluşta, Erdoğan karşıtı görüşleriyle bilinen Frank Gaffney ile de yakın mesai içinde çalışıyor. Yıllar önce bana bölgemizdeki Kürt devleti haritasını gösteren Pentagon görevlisi de şu aralar Gaffney ile yakın çalışma içinde.

Steve Bannon’un bağlantılı olduğu Breitbart medya onunla çok ilgili. Sebastian Gorka da onunla çalışıyor.

Odatv’nin haberine göre, Gaffney, Türkiye’nin artık ABD’nin bir müttefiki olarak kabul edilmemesini istiyor ve F-35’lerin Türkiye’ye verilmemesinden yana. John Bolton ise darbe girişimi akşamı, ‘Eğer Erdoğan devrilirse buna üzülecek değilim’ demiş bir ulusal güvenlik danışmanı.

Bu Fleitz eski bir CIA analistidir. Center for Security Policy’de yaptığı programlarda Mike Pompeo defalarca konuğu olmuştur.

Bunların hepsi ayrıca Washington’un yeni güç merkezi olduğunu daha önce anlattığım ‘ etkin çalışma işbirliği içindeler. İsrail yanlısı neocon’ların görüşlerinin savunulduğu FDD, şu anda Trump üzerine etkisi en çok olan kuruluş.

Pompeo, Bolton da bu kuruluşta. İkisi de Erdoğan karşıtı görüşler paylaşıyorlar ve sert politikalardan yanalar.”

’İ TERÖRİST GRUP OLARAK İLAN ETMEYE…”

“Görüleceği üzere sertlik ve Müslüman karşıtı bir görüş ’ın içine ve çevresine güçlü bir şekilde yerleşmiş durumda. Peki bu denklemde Fleitz’in özel kalem müdürü olmasının önemi nedir?” diye soran Serdar Turgut, sorusunu şöyle yanıtladı:

“Ulusal güvenlik danışmanlığı, Amerikan yönetimindeki her birimden istihbaratın geldiği mercidir. Danışman, her gün gelen istihbaratlar içinden Başkan’a sunmak üzere bir rapor hazırlar. Fleitz bundan sonra hangi istihbaratın hangi kısmının Bolton’un göreceğini belirleyecek kişi olacak yeni görevinde.

Bundan böyle Türkiye aleyhine olacak bol haberin Trump’a sunulacağına emin olabiliriz.

Fleitz’in Bolton’la çalışmaya başlayacağının duyulmasıyla birlikte başka bir haber daha yayılmaya başladı şehrin ulusal güvenlik camiası içinde.

Bu yeni kadro, Müslüman Kardeşler’i terörist grup olarak ilan etmeye yönelik bazı adımları atmaya hazırlanıyormuş. Böyle bir çalışmanın olduğu yaklaşık bir yıldır söyleniyordu, ama şimdi bu yeni kadroyla birlikte bunun yakında gerçekleşeceği de vurgulanıyor.”

’da Müslüman Kardeşler, “Rabia” işaretiyle tanınıyor. 

Mısır’da ’te ordunun yönetime el koymasının ardından ilk kez başkent Kahire’deki ’nda düzenlenen gösterilerde kullanılan Rabia işareti, zamanla ülke sınırlarını aşarak evrensel bir boyut kazandı.

Mısır’da ordu, Müslüman Kardeşler ’yi devirmişti.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın