Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

ABD’li yorumcudan Ukrayna’ya ‘Kırım Köprüsü’nü bombalayın’ önerisi

Washington Examiner gazetesinde yazan ABD’li muhafazakar yorumcu Tom Rogan, Kiev’e Ukrayna ile Rusya arasındaki ilişkilerin daha da gerginleşmesine yol açacak bir tavsiyede bulundu.

ABD’li yorumcudan Ukrayna’ya ‘Kırım Köprüsü’nü bombalayın’ önerisi

gazetesinde yazan ’li muhafazakar yorumcu , Kiev’e ile arasındaki ilişkilerin daha da gerginleşmesine yol açacak bir tavsiyede bulundu. Rogan, Kiev’e kendilerinin olarak gördükleri ’da yapılan Köprüsü’nün Ukrayna Hava Kuvvetleri tarafından bombalanması gerektiğini belirtti.

Köprünün yapısal anlamda da çok büyük bir niteliği olmadığını iddia eden Morgan şu ifadeleri kullandı: “Köprü, Putin’in Kırım’ı kendisinin addetme yöntemi. Ukrayna’nın bir devlet olarak itibarına büyük bir hakaret. Putin’in açısından bakılınca elbette amaç da bu zaten. Köprü Rusya’nın iflasın eşiğindeki hükümetine milyarlarca dolara mal oldu. Ancak bu sayede Putin, Ukrayna topraklarına hem fiziksel hem de psikolojik anlamda el koymuş olacak.”

‘PUTİN, UKRAYNA’YI YAVAŞ YAVAŞ YUTMAK İSTİYOR’

Morgan şöyle devam etti: “Neyse ki Ukrayna köprüye, onu geçici bir süre kullanılamaz hale getirmek için bombardıman yapma imkânlarına sahip. Peki Putin, egosuna karşı böyle bir aşağılama karşısında ne yapar? Pek bir şey değil. Ukrayna’nın doğusunda Ukrayna’nın çıkarlarına zıt bir gerilim talimatı verir. Zira Putin Ukrayna’yı hızlıca işgal etmek yerine yavaş yavaş yutmak istiyor.”

SİMONYAN: YİNE YAPTILAR

Morgan’ın provokatif makalesi hakkında Telegram’da değerlendirmede bulunan RT ve Sputnik Genel Yayın Yönetmeni , “Yine oldu. ABD basını köprümüze hava saldırısı çağrısı yapıyor. Yazar saldırının nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğine dair ayrıntı dahi veriyor. Tüm köprüyü imha edemeseler bile geçici de olsa kullanılamaz hale getirilmesini söylüyor. Tek söyleyeceğim bu” ifadelerini kullandı.

PESKOV: KALİTESİZ GAZETECİLİĞİN ÇİRKİN BİR TEZAHÜRÜ

Kremlin Sözcüsü da söz konusu makalenin kalitesiz gazeteciliğin çirkin bir tezahürü olduğunu söyledi. Gazetecilere konuşan Peskov makale ile ilgili “Bunu delilik olarak nitelendirmek mümkün. Hatta bunun kalitesiz gazeteciliğin çirkin bir tezahürü olduğunu, ABD’dekiler de dahil, güvenlik güçlerinin dikkat vermesi gerektiği tehdit sınırlarında bir makale olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın