Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

Abdullah Tivnikli eşi ve dört çocuğu kimdir ölümünü ardından…

Abdullah Tivnikli eşi ve dört çocuğu kimdir ölümünü ardından…

’nin vefatı iş dünyasını yasa boğdu, erken yaşta ölüm eden ’nin ardından hayat öyküsü ve galibiyetler merak edildi. Aslen Erzurumlu olan ve 59 yaşındaki iş adamı ’nin 4 tane çocuğu vardır ve iyi derece İngilizce öğrenir. Katılım bankacılığı alanında uzman olan ,  60 bin çalışanın olduğu ’in de esasını atan şahıslardandır.

EKSİM Yatırım Holding’ten yapılan söylemede “Eksim Yatırım Holding İdare Heyeti Başkanı Abdullah Tivnikli, İstanbul’da bir müddettir rehabilitasyon gördüğü sağlık kurumunda, 59 yaşında yaşamını kaybetti.” denildi

Söylemenin devamında Tivnikli ile alakalı şu bilgilere yer verildi:

“Türkiye’de ve İngiltere’de aldığı lisans ve lisansüstü eğitimlerin ardından, genç yaşlarından itibaren ehemmiyetli projelerde misyon alan Abdullah Tivnikli, idareyicilik misyonlarının yanı gizeme yurt içinde ve yurt dışında yaptığı iyilikseverlik işleriyle de tanınıyordu.

KİMDİR: 1959 senesinde Erzurum’da doğan Abdullah Tivnikli, 1981 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Kısmı’nden mezun oldu ve bu üniversitede Firma yüksek lisansını bitirdi.

Yüksek lisans eğitiminin ardından akademik çalışmalar için İngiltere’ye giden Abdullah Tivnikli, burada katılım bankacılığı modelinin dünyadaki işleyişi, meşru altyapısı ve uygulamaları hakkında eğitim aldı ve çalışmalar yaptı. Türkiye’de 1980’lerin başında hür piyasa ekonomisine geçilmesiyle beraber, 1983 senesinde aldığı bir davet üzerine katılım bankacılığının meşru altyapısının hazırlanmasında misyon yapmak üzere ülkesine döndü. Katılım bankacılığı modelinin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olan Albaraka Türk’nam kuruluş sürecinde yer aldı.

1986 senesinde aile firmayı olan Eksim heyetti. Holding, hakikatleştirdiği yiyecek, tahıl ve petrol türevlerinin ticaretiyle seneler içinde büyük firmalar arasına girdi. Enerji yatırımlarıyla gelişen Eksim, yenilenebilir enerji imalinde ülkemizin en büyük işletmeleri arasına girdi. Elektrik dağıtım ve satış hizmetlerinde de Abdullah Tivnikli’nin önderliğinde ehemmiyetli yatırımlar hakikatleştirdi.

BANKA İDARESİNDE YER ALDI: Abdullah Tivnikli, 1988 senesinde Kuveyt Türk Katılım Bankası İdare Heyeti Azası, 2001 senesinde aynı bankada İdare Heyeti Başkan Yardımcısı ve 2005 senesinde Türk Telekomünikasyon A.Ş. İdare Heyeti Azası olarak atandı. Tivnikli, vakıf faaliyetlerine daha fazla zaman ayırmak için 2015’te Kuveyt Türk’teki başkan yardımcılığı misyonundan böldü.

CENAZE MERASİMİ BUGÜN :Çok rakamda cami, mektep, yurt ve aşevi yaptıran, gençlerin yurt içinde ve yurt dışında eğitim almasına ve akademik çalışmaların yaşama geçirilmesine iyiliksever olarak devamlı desteklediyen Abdullah Tivnikli, İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı ve SETA gibi bir hayli vakfın ve kuruluşun kurucuları arasında yer aldı. Tivnikli, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mütevelli Kurulu Azası ve Bahreyn Kraliyeti Fahri Konsolosu olarak da misyon yapıyordu. Abdullah Tivnikli, dört çocuk babasıydı.

Tivnikli’nin cenazesi, Marmara İlahiyat Camisi’nde bugün ikindi süresinde kılınacak cenaze namazının ardından Nakkaştepe Mezarlığı’nda toprağa verilecek

6 BİNİ AŞKIN ÇALIŞAN: Abdullah Tivnikli’nin başında bulunduğu Eksim Holding’in esası 1986 senesinde atıldı. Yiyecek alanındaki faaliyetleri ile öğrenilen Eksim Holding, geçtiğimiz senelerde enerji sektörüne de yöneldi. Gayrimenkul sektöründe de yatırımları bulunan Eksim Holding bünyesinde 6 bini aşkın birey çalışıyor. Holding bünyesinde bulunan Sinangil Un, Türkiye’nin en büyük 500 işletmeden biri konumundaydı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın