Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...
Avrupa İslam Üniversitesi'nde aylar önce tartışmalar devam ederken Hikmet Gürcüoğlu'nun ekibi yeni bir üniversite kurdukları ve 13 Aralık 2019'da Hollanda'nın Lahey kentinde açılışı olduğu öğre...

AFAD Başkanı Güllüoğlu, ABD'de

– Başkan Güllüoğlu, ABD’de uluslararası afet yardım kuruluşları temsilcileriyle buluştu

AFAD Başkanı Güllüoğlu, ABD'de

WASHINGTON (AA) – AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, ABD’deki temasları kapsamında uluslararası afet yardım kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi.

Birleşmiş Milletler 72’nci Genel Kurul toplantıları kapsamında ABD’ye gelen Güllüoğlu, başkent Washington’da temaslarına devam etti.

Perşembe günü Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Washington DC şubesinde bir panele katılan Güllüoğlu, bugün Turkish Heritage Organization’ın (THO) Ulusal Basın Kulübü’nde düzenlediği yemekli toplantıya katıldı.

Başkan Güllüoğlu, toplantıda, uluslararası afet yardım kuruluşları temsilcileri ve bazı üniversitelerin afet, yardım ve göç çalışmaları uzmanları ile bir araya geldi.

THO’dan yapılan açıklamaya göre toplantıya, ABD Dışişleri Bakanlığı, Dünya Bankası, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı, Uluslararası Afet Yardım Ofisi, Uluslararası Kurtarma Komitesi, Katolik Yardım Hizmetleri Enstitüsü, Göçmen Politikaları Enstitüsü, George Washington ve Georgetown üniversiteleri, Amerikan Konseyi, Yardım ve Kalkınma Konseyi ile Amerikan Tıp Toplumu temsilcileri katıldı.

Güllüoğlu, toplantıda AFAD’ın yapısı ve operasyonları hakkında bilgi verdi.

AFAD’ın, Suriye ve Myanmar’da yaptığı yardımlar ile oynadığı role dikkati çeken Güllüoğlu dünyada her gün yeni krizlerin ve afetlerin patlak verdiğini belirterek, bundan dolayı AFAD benzeri kuruluşların ortaya çıkan yükü paylaşmasının önemine vurgu yaptı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın