Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Geçtiğimiz yıl Hollanda Dışişleri Bakanı Bert Koenders'ın Edelstaal Group'a yaptığı ziyarete karşı iade-i ziyaret yapıldı. Tugut Turunogulları Başkanlığında bir heyet dün Hollanda' Dışİşleri Bakanlığını ziyaret...
Fransa’da park kavgası nedeniyle çocuklarının gözleri önünde öldürülen Ali Ünlü’nün ailesine destek olmak için yardım kampanyası başlatıldı.
Fransa’da önceki gün çocukları önünde park tartışması yüzünden vahşice öldürülen Ali Ünlü anlısına cumartesi günü düzenlenecek yürüyüş ailenin isteği üzerine iptal edildi.

AFAD Başkanı Güllüoğlu, ABD'de

– Başkan Güllüoğlu, ABD’de uluslararası afet yardım kuruluşları temsilcileriyle buluştu

AFAD Başkanı Güllüoğlu, ABD'de

WASHINGTON (AA) – AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, ABD’deki temasları kapsamında uluslararası afet yardım kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi.

Birleşmiş Milletler 72’nci Genel Kurul toplantıları kapsamında ABD’ye gelen Güllüoğlu, başkent Washington’da temaslarına devam etti.

Perşembe günü Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Washington DC şubesinde bir panele katılan Güllüoğlu, bugün Turkish Heritage Organization’ın (THO) Ulusal Basın Kulübü’nde düzenlediği yemekli toplantıya katıldı.

Başkan Güllüoğlu, toplantıda, uluslararası afet yardım kuruluşları temsilcileri ve bazı üniversitelerin afet, yardım ve göç çalışmaları uzmanları ile bir araya geldi.

THO’dan yapılan açıklamaya göre toplantıya, ABD Dışişleri Bakanlığı, Dünya Bankası, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı, Uluslararası Afet Yardım Ofisi, Uluslararası Kurtarma Komitesi, Katolik Yardım Hizmetleri Enstitüsü, Göçmen Politikaları Enstitüsü, George Washington ve Georgetown üniversiteleri, Amerikan Konseyi, Yardım ve Kalkınma Konseyi ile Amerikan Tıp Toplumu temsilcileri katıldı.

Güllüoğlu, toplantıda AFAD’ın yapısı ve operasyonları hakkında bilgi verdi.

AFAD’ın, Suriye ve Myanmar’da yaptığı yardımlar ile oynadığı role dikkati çeken Güllüoğlu dünyada her gün yeni krizlerin ve afetlerin patlak verdiğini belirterek, bundan dolayı AFAD benzeri kuruluşların ortaya çıkan yükü paylaşmasının önemine vurgu yaptı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın