Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

AFAD Başkanı Güllüoğlu, ABD'de

– Başkan Güllüoğlu, ABD’de uluslararası afet yardım kuruluşları temsilcileriyle buluştu

AFAD Başkanı Güllüoğlu, ABD'de

WASHINGTON (AA) – AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, ABD’deki temasları kapsamında uluslararası afet yardım kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi.

Birleşmiş Milletler 72’nci Genel Kurul toplantıları kapsamında ABD’ye gelen Güllüoğlu, başkent Washington’da temaslarına devam etti.

Perşembe günü Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Washington DC şubesinde bir panele katılan Güllüoğlu, bugün Turkish Heritage Organization’ın (THO) Ulusal Basın Kulübü’nde düzenlediği yemekli toplantıya katıldı.

Başkan Güllüoğlu, toplantıda, uluslararası afet yardım kuruluşları temsilcileri ve bazı üniversitelerin afet, yardım ve göç çalışmaları uzmanları ile bir araya geldi.

THO’dan yapılan açıklamaya göre toplantıya, ABD Dışişleri Bakanlığı, Dünya Bankası, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı, Uluslararası Afet Yardım Ofisi, Uluslararası Kurtarma Komitesi, Katolik Yardım Hizmetleri Enstitüsü, Göçmen Politikaları Enstitüsü, George Washington ve Georgetown üniversiteleri, Amerikan Konseyi, Yardım ve Kalkınma Konseyi ile Amerikan Tıp Toplumu temsilcileri katıldı.

Güllüoğlu, toplantıda AFAD’ın yapısı ve operasyonları hakkında bilgi verdi.

AFAD’ın, Suriye ve Myanmar’da yaptığı yardımlar ile oynadığı role dikkati çeken Güllüoğlu dünyada her gün yeni krizlerin ve afetlerin patlak verdiğini belirterek, bundan dolayı AFAD benzeri kuruluşların ortaya çıkan yükü paylaşmasının önemine vurgu yaptı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın