Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...
Avrupa İslam Üniversitesi'nde aylar önce tartışmalar devam ederken Hikmet Gürcüoğlu'nun ekibi yeni bir üniversite kurdukları ve 13 Aralık 2019'da Hollanda'nın Lahey kentinde açılışı olduğu öğre...

Ahmed Al Bağdadi, bakın Gürcüoğlu’nu neden mahkemelik etmiş

Avrupa İslam Üniversitesi Başkanı ve Camii İmamı Ahmed Al Bağdadi, Üniversite için deki Hikmet Gürcüoğlu’nun yapılanması ve Gürcüoğlü’nun getirdiği ve hiç bir diplomasının olmadığı bilinen Fatma Jale Sağ’ın etkisini anlattı. Al Bağdadi, “Gürcüoğlu…

Ahmed Al Bağdadi, bakın Gürcüoğlu’nu neden mahkemelik etmiş

Avrupa İslam Üniversitesi Başkanı ve Camii İmamı , Üniversite için deki ’nun yapılanması ve Gürcüoğlu’nu getirdiği ve hiç bir diplomasının olmadığı bilinen Fatma Jale Sağ’ın etkisini anlattı. Al Bağdadi, “Gürcüoğlu benden habersiz ve hiç bir izni olmadan Hollanda eğitim bakanlığına kendisini ‘başkan’ olarak tanıtıyordu. Buna izin vermedim ve Gürcüoğlu’nu 2017 yılında mahkemelik ettim” dedi.

Kimsenin önünde eğilip bükülmeden ve tam bağımsız duruşu ile Hollanda’da yaptığı örnek gazetecilik çalışması ile gazetecileri kıskandıran , Avrupa İslam Üniversitesi araştırmasını sürdürüyor.

Araştırmanın birinci bölümünü yayınlayan Kerküklü iddialara göre, Hollanda başta olmak üzere Avrupa’da İslam’a ne denli saldırı olduğunu bütün gerçekleri ile gözler önüne sermek için 50 bölümden oluşan bir belgesel mahiyetinde ve tarihe not düşecek büyük görsel söyleşi serisi çalışması için de olduğu öğrenildi.

Ikinci bölümü dün yayınlayan Kerküklü, “Al Bağdadi az konuştu ama çok şey dedi” diyerek ikinci bölümün çok şeylerin söylendiğini bildirdi.

KERKÜKLÜ KÜRTÇE’DEN SONRA ŞİMDİ DE ARAPÇA KONUŞTU

Geçtiğimiz aylarda Irak’ta yapılan genel seçimleri Kürtçe yayın yapan Rudaw TV’ye, Kürtçe konuşarak seçim değerlendirmesi yapan Kerküklü Al Bağdadi ile Arapça söyleşi yaptığı dikkat çekti.

“Avrupa İslam Üniversitesi Dosyası” adı verilen söyleşi serisinin ikinci bölümünde Arapça ve Hollandaca söyleşinin Türkçe metni şu şekilde:

Üniversitenin belli bir çizgisi var. Hollandaca, Arapça ve Türkçe gibi dillerde eğitim veriyoruz. Hollanda’da İslam İlahiyatı üzerine eğitim veren resmi kurumlar var ancak bizim onlardan farklı bir tarafımız var. Bizde bir ruh var. O ruh ve ihlası kaybettiğiniz an kaybedersiniz.

VERİLEN MAAŞLAR VERGİYE BİLDİRİLMEMİŞ

‘Genel müdür’ ilan edilen kadını tanımıyorum bile. Ben adının Fatma olduğunu duydum.  Benden habersiz Sağ, personel işe almış ve kontrat vermiş . Üstelik verdikleri kontratları / maaşları vergiye bildirmemişler. Tabiki bu büyük bir usulsüzlük. Sonradan farkedince işten kovduk kendisini. Bunu ne amaçla yaptıklarını tam olarak bilmiyorum.

BİR İMZAYA 10 BİN EURO

Gürcüoğlu, bizden gizli kendisine 5000 euro kontrat imzalamış. Bizim haberimiz yok bu nasıl olur? Sonra bana geldiler adında birini yönetime almak ve ticaret odasında (KvK) adını kayıt ettirmek için 10 bin euro teklif ettiler.

Ben, Fatma Sağ’ın 5000 euro maaş aldığını avukattan öğrendim. Ben 20 yıldır bu kurumdayım. Böyle bir şey görmedim.
Gürcüoğlu bakanlığa yazı yazıyor başkan olarak kendisini takdim ediyor. Ben kendisine neden böyle yapıyorsun dediğimde ‘Sen kabul etsen de etmesen de ben başkanım’ diyor. Bu tam bir diktatörlük örneği.

Ben başkan olmama rağmen Üniversite’nin mührü Jale Sağ’a teslim edildi. Uzaklaştırılana kadar mühürü alamadık.

Benim meselem şahıslarla değil ben hukuksuzluğa karşıyım. Her kimden gelirse gelsin. Artık kontratlar usulüne göre yapılıyor ve benim tarafımdan imzalanıyor.

[ViDEO] Bahçekapılı’dan şok sözler: Üniversite Jale Sağ’ın…

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın