Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...

AK Parti Kırşehir Adayı Yaşar Bahçeci Kimdir?

AK Parti Kırşehir Adayı Yaşar Bahçeci Kimdir?

Yaşar Bahçeci kimdir ve aslen nereli? Cumhurbaşkanı Erdoğan Yaşar Bahçeci adını Belediye Başkan adayı olarak duyurdu.

YAŞAR BAHÇECİ KİMDİR?

1975 senesinde Kırşehir’de dünyaya geldi.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kale Ortaokulu, Kırşehir Lisesi’nde devam etti. 1997 senesinde Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansını bitirdi.

İş hayatına Van ve Bitlis Bölgesinde şantiye şefi olarak başladı. Askerlik vazifesini yapmasının ardından gene aynı bölgedeki vazifesinin başına geçti. 2000 senesinde Kırşehir’de mühendislik bürosunu açarak iş yaşamına daha aktif olarak girdi.

Siyasi hayatına 2001 senesinde AK Parti Kurucu üyeleri içinde yer alması ile başladı, ardından; AK Parti il Sekreteri olarak vazife yaptı.

2002 genel seçimlerinin ardından 1 sene süreyle TBMM’de 22 ve 23. Dönem Milletvekili Mikail Arslan’ın Danışmanlığını üstlendi.

2006 senesinde II. Olağan Kongrede İl Başkanı Adayı oldu ve kazanarak 2,5 sene bu vazifeyi yaptı.

1 Aralık 2008 senesinde Yerel Seçimlerde Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için vazifesinden ayrıldı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin Kırşehir Belediye Başkanı Adayı olarak seçimlere katıldı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanı oldu. 2014 senesi 30 mart yerel seçimlerinde tekrar belediye başkanı olarak II. Dönem Belediye Başkanlığı vazifesine devam etmektedir.

2009 Haziran ayında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı oldu. 2011 ve 2014 senelerinde gerçekleştirilen birlik seçiminde yeniden oy birliği ile Başkan oldu. Hala bu vazifesini sürdürmektedir.

2014 Haziran ayında Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) I. Olağan meclis toplantısında Türkiye Belediyeler Birliği birlik encümeni oldu.

Yaşar Bahçeci evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın