Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde 4. kez yakalandığı kanserden hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ailesini hastanede ziyaret etti. İmamoğlu göz yaşlarını tutamayarak...
Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde, odun toplayan köylüleri taşıyan kamyonetin geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 7 kişinin öldüğü saldırıyı terör örgütü...
Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 2 terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Gara bölgesinde...

AK Partili Kurtulmuş’tan İmamoğlu’na sert sözler: Maskesi düştü

AK Partili Kurtulmuş’tan İmamoğlu’na sert sözler: Maskesi düştü
AK Parti Genel Başkanvekili , CHP’nin adayı ’nun Valisi Seddar Yavuz’a, valinin üzerinden de devlete hakaret ettiğini belirtti. Kurtulmuş, ‘mülayim’ görünen İmamoğlu’nun maskesinin düştüğünü söyledi. AK Partili Kurtulmuş, 24 TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Kurtulmuş’un konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Devlete yapmış olduğu hakaret söz konusudur”

-Çok açık bir hakaret vardır, kaydedilmiş bir hakaret vardır. Sayın İmamoğlu, CHP’nin üst düzey yöneticilerinin Vali Bey’in şahsında devlete yapmış olduğu hakaret söz konusudur. Bir kere özür beklemek Türkiye’nin beklediği bi şeydir. Siyasetçiler biraz sabırlı olmalı yani her zaman her şey istedikleri gibi gitmez. Karadeniz’e bir seyahat yapılmış ve oradan Ordu’dan geçilecek. Bir kere öncelikle bu bir VIP skandalı değil, bunu böyle adlandırmak haksızlık olur. Bu mesele Vali’ye yapılan açık bir hakarettir, Vali’nin üzerinden devlete yapılan açık bir hakarettir.

“Yüzündeki maske düştü”

-Başından itibaren son derece sakin, mülayim, herkesi kucaklayan ve gülen bir yüz fakat maalesef en ufak, ilk gördüğü reaksiyonda, karşı bir tutumda hemen yüzündeki maske düştü, hemen yüzündeki sırlar döküldü ve orada açık bir şekilde Vali Bey’e hakaret etti. Bu haksız bir şeydir, hadsiz bir şeydir ve seviyesiz bir şeydir, buna gerek yok.

“PKK ve FETÖ’nün desteğine ihtiyacımız yok desin”

-Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için AK Parti olarak bütün imkan ve güçlerini seferber ederek çalıştıklarının altını çizdi.

Örneğin hemşehri grupları üzerinden mücadelemizi sürdürüyoruz. Büyük, devasa gruplar yerine ufak ufak gruplara dokunacak, onların kalplerine dokunacak ve gönüllerine dokunacak bir kampanya yürütüyoruz. İstanbul milletvekillerimiz, Türkiye’deki diğer bütün milletvekili arkadaşlarımız, şimdi belediye başkanlarımız hatta Anadolu’daki belediye başkanlarımız kendi ilçelerinin sakinlerinin oturduğu yerlerde gidip onlarla tek tek temasta bulunuyorlar.” 

Kalksın desin ki ‘Bizim PKK’nın ve FETÖ’nün desteğine ihtiyacımız yoktur, bunlar her ikisi de illegal yapılanmalardır, bunlarla hiçbir işimiz yoktur, terör örgütleridir’ desin ve oylarına talip olmadığını söylesin.

“Haklarını öyle kurda kuşa yedirmeyecektir”

-Kendi güçlerine güvenerek bunu yapmıyorlar ve bu tutuklama kararı meselesi tam manasıyla halt etmek demektir. Uluslarası hukuka bütünüyle aykırıdır. Orada Doğu Akdeniz’de nasıl başkalarının hakları varsa Türkiye’nin de hakları vardır. Türkiye hem Türkiye’nin hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin haklarını öyle kurda kuşa yedirmeyecektir. Burada Türkiye kendi hakkını hiç kimseye yedirmeyecektir, buna seyirci kalmayacaktır. Sonuna kadar hem Türkiye’nin hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin haklarını korumak için büyük bir mücadele veriyoruz.

“Gerçekten affedilir bir hata değildir”

-Türkiye ilk saniyesinden itibaren olayın çok ciddi şekilde üstüne gidiyor. Eğer oradaki yetkililer kendi başlarına bunu yapmışlarsa, büyük bir terbiyesizlik yapmışlardır. Gerçekten affedilir bir hata değildir. Bu ne profesyonelliğe ne futbolun ruhuna sığar ne sporun centilmenliğine sığar. Hiçbir sorunumuz olmayan dost bir ülkeden bahsediyoruz. Avrupa kıtasında giderek yükselen yabancı düşmanlığı, İslam karşıtlığı ve bunun somut hali olan Türkiye düşmanlığının bir yansıması ise eyvah… O zaman gerçekten sandığımızdan çok daha vahim bir sorunla karşı karşıyayız demektir. Ümit ederim ki böyle değildir, ümit ederim ki üç-beş tane kendini bilmezin yapmış olduğu bir terbiyesizliktir. Bununla ilgili olarak Türkiye ciddi olarak hakkını ve hukukunu arıyor. 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın