Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...

Alman medyası: Almanya 1990’lı yılların başından bu yana Noviçok formülüne sahip

Alman Zeit gazetesi, Almanya’ya kaçan eski bir Rus casusun yanında sinir gazı numunesini de getirdiğini iddia etti.

Alman medyası: Almanya 1990’lı yılların başından bu yana Noviçok formülüne sahip

Alman gazetesi, ’ya kaçan eski bir Rus casusun yanında sinir gazı numunesini de getirdiğini iddia etti. Numunenin İsveç’teki bir laboratuvara gönderildiği, orada analiz yapılmasının planlandığı ifade edilen haberde, ancak sonra Alman istihbarat ve ordusuna sadece formülün teslim edildiği kaydedildi.

Numunenin halihazırda nerde bulunduğunun bilinmediğini aktaran gazete, İsveç hükümetinin bu konuda bilgi vermekte zorlandığı aktarıldı.

Almanya’nın, Noviçok formülünü aldıktan sonra ilgili bilgiyi partnerleriyle paylaştığı belirtilen haberde, aralarından bazılarının küçük miktarda bu sinir gazını üretmeye başladığı kaydedildi.

Almanya hükümeti, gazetecilerin bu araştırmasıyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

Eski Rus casus ve kızı Yuliya, 4 Mart’ta ’nin Salisbury kentinde baygın halde bulunmuştu. Londra, Skripal’lerin Noviçok sinir gazıyla zehirlendiğini açıklayarak Moskova’yı suçlamıştı.

tüm suçlamaları reddetti. Dışişleri Bakanlığı, Noviçok kod adlı çalışmaların hiçbir zaman Sovyetler Birliği ve topraklarında yapılmadığını açıklamıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın