Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Alman medyası: Almanya 1990’lı yılların başından bu yana Noviçok formülüne sahip

Alman Zeit gazetesi, Almanya’ya kaçan eski bir Rus casusun yanında sinir gazı numunesini de getirdiğini iddia etti.

Alman medyası: Almanya 1990’lı yılların başından bu yana Noviçok formülüne sahip

Alman gazetesi, ’ya kaçan eski bir Rus casusun yanında sinir gazı numunesini de getirdiğini iddia etti. Numunenin İsveç’teki bir laboratuvara gönderildiği, orada analiz yapılmasının planlandığı ifade edilen haberde, ancak sonra Alman istihbarat ve ordusuna sadece formülün teslim edildiği kaydedildi.

Numunenin halihazırda nerde bulunduğunun bilinmediğini aktaran gazete, İsveç hükümetinin bu konuda bilgi vermekte zorlandığı aktarıldı.

Almanya’nın, Noviçok formülünü aldıktan sonra ilgili bilgiyi partnerleriyle paylaştığı belirtilen haberde, aralarından bazılarının küçük miktarda bu sinir gazını üretmeye başladığı kaydedildi.

Almanya hükümeti, gazetecilerin bu araştırmasıyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

Eski Rus casus ve kızı Yuliya, 4 Mart’ta ’nin Salisbury kentinde baygın halde bulunmuştu. Londra, Skripal’lerin Noviçok sinir gazıyla zehirlendiğini açıklayarak Moskova’yı suçlamıştı.

tüm suçlamaları reddetti. Dışişleri Bakanlığı, Noviçok kod adlı çalışmaların hiçbir zaman Sovyetler Birliği ve topraklarında yapılmadığını açıklamıştı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın