Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...

Almanya, Türkiye’yi bu sözlerle övdü

Almanya, Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılması için Türkiye’nin üstün çaba gösterdiğini açıkladı.

Almanya, Türkiye’yi bu sözlerle övdü

Alman hükümet sözcülüğünden yapılan açıklamada, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin aydınlatılması için Türkiye’nin gösterdiği üstün çaba övüldü. ’dan da sorumluların derhal cezalandırılması istendi.

Almanya aydınlatılmasını istiyor

Türk makamlarının çabalarının, olayın soruşturulmasında çok büyük bir rol oynadığı vurgulanan açıklamada, Almanya hükümetinin bu olayın tümüyle aydınlatılması için tüm çabaları desteklediği belirtildi.

Merkel, Suudi Kralı ile görüştü

Geçen hafta Suudi Arabistan Kralı ile telefon görüşmesi yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Riyad’dan hızlı, şeffaf ve güvenilir bir soruşturma yapmasını, tüm sorumluların yargı önüne çıkarılarak cezalandırılmasını beklediklerini söyledi.

“Suudi Arabistan’a bu çağrımız geçerliliğini koruyor”

Açıklamada, “Suudi Arabistan’a bu çağrımız geçerliliğini koruyor. Suudi Arabistan yaptığı açıklamalarla sözler verdi, bundan sonra bu sözler ışığında değerlendirilmesi gerekiyor” değerlendirmesi yapıldı.

“Uygun adımları atmaya hazırız”

Suudi Arabistan yönetiminin verdiği sözleri tutmaması durumunda, ortaya çıkacak yeni bilgiler ışığında yaptırımların söz konusu olabileceğine işaret edilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Kaşıkçı’nın ortadan kaybolmasının üzerinden neredeyse bir ay geçmesine rağmen birçok soruya hala cevap verilmiş değil. Suudi Arabistan’ın olayı aydınlatmak üzere şeffaf bir soruşturma yapıp yapmadığını ve sorumluların yargı önüne çıkarılıp çıkarılmadığını çok yakından takip ediyoruz. Bu konudaki gelişmeler ışığında, uluslararası ortaklarımızla uygun adımları atmaya hazırız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın