Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Almanya’da binlerce kişi sokağa döküldü

Almanya’nın Köln kentinde bir araya gelen binlerce kişi ırkçılık karşıtı gösteri düzenledi.

Almanya’da binlerce kişi sokağa döküldü

Cityofhope Cologne Derneğinin organize ettiği gösteri için tarihi Köln  Katedrali önünde toplanan yaklaşık 10 bin ,  “İnsani bir sığınmacı  politikası” talebiyle ırkçılık karşıtı sloganlar atarak Heumarkt Meydanı’na  yürüdü. Çok sayıda sendika ve derneğin de destek verdiği yürüyüşte, yakın  zamanda yaptığı bir açıklamada, “Göç bütün sorunların anasıdır.” ifadesini  kullanan Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e de tepki gösterildi. Irkçılık  aleyhine sloganlar atan bazı göstericiler, Seehofer’in fotoğrafının bulunduğu  “Benim İçişleri Bakanım değil” yazılı dövizler taşıdılar. Siyasi parti temsilcileri, sendikacılar ve Köln’ün tanınmış  simalarının katıldığı gösteri, müzik dinletisinin ardından sona erdi. 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın