Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

ALMANYA’DA DOKTOR İHMALİ CAN ALDI: MİNİK SELİN…

Akciğerinden rahatsızlanan 4 yaşındaki Selin, sorumsuz doktorun kurbanı oldu. Kliniğin acil servisinde görevli doktor, ‘Bir şeyi yok’ deyip eve gönderdi. Selin fenalaşıp öldü…

ALMANYA’DA DOKTOR İHMALİ CAN ALDI: MİNİK SELİN…

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan  ve Veronika çiftinin 4 yaşındaki kızları Selin, acilde görevli doktorun sorumsuzluğu nedeniyle yaşama veda etti.

Baba Nurcan İsmet (28), “Kızım erken doğdu ve akciğerinde sorun yaşıyor, bu nedenle iki haftada bir doktor kontrolünden geçiyordu. 21 Aralık günü fenalaşınca kliniğin acil servisine götürdük” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Klinikte uzun süre bekledikten sonra gelen doktorun iki dakika süren muayenesi sonrası, “Bir şeyi yok. İlacını alsın geçer” dediğini ifade eden İsmet, “Kızım o andan sonra fenalaşmaya başladı.

Ateşi 40 dereceye kadar çıktı. Porz semtindeki kliniğe yeniden gittik ve durumu görünce çocuk kliniğine sevk ettiler. Klinik tedaviye alıp bizi eve gönderdi. Kısa süre sonra geri çağırdılar” dedi.

Hastaneye gittiklerinde Selin’in durumunun kritik olduğunu öğrenen baba, “Kalp masajı yaptılar ama kızım yaşama veda etti” dedi. İlk muayeneyi yapan doktorun sorumsuzluğunun kızının yaşamına mal olduğunu aktaran İsmet, “Yüreğimiz yanıyor. Kızımız ihmal kurbanı. Sorumluların peşini bırakmayacağız” diye tepki gösterdi.

 

(Sabah.de)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın