Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Analist David Roche ticaret savaşlarının galibini açıkladı

Analist David Roche ticaret savaşlarının galibini açıkladı
Başbakan Takviyecisi Kudret Özersay, Türk Hava Yollarının, üniversitelerinde eğitim gören talebelerin bilet maliyetlerinde yüzde 15’lik yapacağını açıkladı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Takviyecisi ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türk Hava Yolları’nın Türk Hava Yolları ülkede üniversite eğitimi alan talebelerin bilet maliyetlerinde yüzde 15 indirim kararı aldığını duyurdu.

Bakanlar Heyeti sonrası söylemelerde bulunan Özersay, Türk Hava Yollarının, KKTC’de üniversite okuyan talebeleri neşelendirecek kararına söyledi.

KKTC hükümetinin aldığı insiyatifin bir neticeyi

Özersay, Türkiye Cumhuriyeti yetkilileriyle bu mevzuda bir zamandır görüştüklerini belirterek, “Türk Hava Yolları, bugün KKTC’ye gelen talebelerle alakalı yüzde 15’lik bir talebe indirimi yapma doğrultusunda karar üretmiş vaziyettedir. Bu, KKTC hükümetinin aldığı insiyatifin bir neticeyidir.” diye konuştu.

Yüzde 15’lik talebe indirimi uygulamasına geçilecek

KKTC Ulusal Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu da mevzuya ait sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bakanlığımızın 17 Temmuz 2019 tarihinde yapmış olduğu teşebbüsler yönünde 15 Eylül 2019 tarihinden itibaren Türk Hava Yolları’nın KKTC-Türkiye Cumhuriyeti arasında yapacağı karşılıklı büyü gidişlerde ve iç sefer uçuşlarında, yüzde 15’lik talebe indirimi uygulamasına geçilecektir.” ifadelerini kullandı.

KKTC’ye gidiş ve gelişlerinde kesintisiz faydalanacaklar

Ülkede üniversite eğitimi alan tüm talebeler, KKTC’ye gidiş ve gelişlerinde bu indirimden kesintisiz olarak faydalanabilecek.

İndirimden faydalanmak isteyen talebeler biletlerini, www.türk hava yolları.com adresi veya satış acenteleri üzerinden temin edebilecek. Türk Hava Yollarının indirimi, promosyon sınıflarında geçerli olmayacak.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın