Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Ankara iddiası! Fatih Portakal Mansur Yavaş’a bu doğru mu diye sordu

Ankara iddiası! Fatih Portakal Mansur Yavaş’a bu doğru mu diye sordu

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek, belediyeye ait çocuk evlerinin kapatılacağını iddia etti. Gökçek twitter hesabından yaptığı açıklamada bu evlerde kalan çocuklara tebligat gönderildiğini yazdı.

Gökçek, “ bu evleri tasarruf gerekçesiyle kapatıyor. Yetim çocuklara 9 Ağustos’a kadar evleri terk etmeleri için tebligat yapıldı. Siz de vicdan ve merhamet yok mu? Tasarrufunuz batsın. Dilerim çocukların ahı, büyüklerin bedduası sizi helak eder” dedi.

, Yavaş’a ‘bu mu?’ diye sordu

İddiaya ilişkin Fatih Portakal da twitter hesabından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a hitaben ‘vicdanlı kamuoyu adına cevap beklemek hakkımız’ diyerek şunları yazdı:

Çocuk evleri kapatılmıyor ismi değişiyor

Fatih Portakal’a Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi. Buna göre belediyelerin ‘Çocuk Koruma Evleri” açma hakkı iptal edilmiş. Yerine ‘kadın ve çocuklar için konuk evleri açma’ hükmü getirilmiş.

Bu doğrultuda belediye Çocuk Koruma Evleri’ni kapatmak yerine onları ‘çocuk konuk evlerine’ çevirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 11 çocuk koruma evinde toplam 47 çocuk kalıyor. Bu çocuklara 132 personel hizmet veriyor. Barınma evlerindeki bu çocuklar istedikleri taktirde bayram ve tatillerde ailelerinin yanına gidebiliyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın