Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Ankara’da Cezayir tanıtım festivali

Türkiye’de öğrenim gören Cezayirli öğrenciler, Hamamönü’nde Cezayir Kültür ve Tanıtım Günü düzenledi.

Ankara’da Cezayir tanıtım festivali

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) iş birliğiyle düzenlenen etkinlik, Türkiye Bursları Ofisi’nde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Etkinliğe ’in Büyükelçisi Lahssan Boufare, YTB yetkilileri, ’da eğitim gören Cezayirli öğrenciler ve ’da yaşayan Cezayirliler katıldı.

Ankara'da Cezayir tanıtım festivali

YTB Bilgi İşlem Daire Başkanı Muharrem Yılmaz etkinlikte yaptığı konuşmada, daha önce Somali ve Batı Trakya’dan gelen öğrencilerle bu tür kültürel ve sosyal etkinlikler yaptıklarını, bu etkinliğin de üçüncü olduğunu belirtti.

“BU GÜZEL ORTAM BİZE MUTLULUK VERDİ”

Yaklaşık 16 bin uluslararası öğrencinin Türkiye Burslarından yararlandığını ve Türkiye’de misafir edildiğini söyleyen Muharrem  Yılmaz, “YTB bu öğrencilerin eğitim hayatına destek veriyor. YTB olarak yapmak istediğimiz en önemli şeylerden birisi de kültürel ve sosyal etkinliklere destek vermek. Bu anlamda da burada arkadaşlarla bu güzel ortamı paylaşmak bize çok büyük mutluluk verdi. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara'da Cezayir tanıtım festivali

ETKİNLİK SÜRÜYOR

Gün boyu sürecek etkinlikte, yöresel müzik dinletisi ile Cezayir mutfağından lezzetler sunulurken, geleneksel kıyafetlerle gelenek ve görenekler tanıtılıyor.

Ankara'da Cezayir tanıtım festivali

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın