Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı.
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı "Ermeni Diasporası Dosyası" adını verdiği bir video paylaştı...
T.C. Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği heyeti Hollanda'yi ziyaret etti ve Hollanda Ticaret Odası Türkiye Masası yetkilisi Cor Bekker eşliğinde Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilgili...

ASELSAN kimin? Şirket hisselerin en büyük sahibi kim?

ASELSAN Türkiye’nin en değerli şirketleri listesinde başta geliyor. Peki ASELSAN şirketi kimin, en büyük hissedar kim? ASELSAN şirketinin yükselen hisse değerleri teknoloji ve silah üreticisini bir anda merak konusu yaptı.

ASELSAN kimin? Şirket hisselerin en büyük sahibi kim?

, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kuruldu. ASELSAN hisselerinin yüzde %84,58’i ’na () ait. Anonim bir olan ASELSAN hisselerinin yüzde %15,3’lük kısmı ise Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir.

Savunma sanayi alanında teknoloji üreten Türkiye’nin gözbebeği ASELSAN (), Salı günü hisselerinde görülen yüzde 8,4’lük bir artışla değerli şirket oldu. Garanti Bankası ve Koç Holding’i geçerek zirveye oturan ASELSAN’ın piyasa değeri
45 milyar liraya kadar yükseldi. Peki ne oldu da ASELSAN bir anda yatırımcıların gözdesi oldu?Ekonomisler bunun sebebini şöyle özetliyorlar:

*Şirket gelirini 2012-2016 yılları arasında iki katına çıkardı, ihtimalle 2016-2019 arasında da tekrar iki katına çıkaracak. Net gelir ise aynı süre içinde 2,5 kat büyüdü. Bu da hem kârlılığı hem de kârlılık oranı artıyor demek. Hükümetin iki konuda açık bir stratejisi var:
1) Savunma harcamasını artırmak.
2) Savunma sistemini yerelleştirmek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın