Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

AUZEF kayıt aksis yenileme tarihleri 2019 ne zaman kaç gün sürecek?

AUZEF kayıt aksis yenileme tarihleri 2019 ne zaman kaç gün sürecek?
İstanbul üniversitesi ikinci kayıt harekâtları başka bir deyişle AUZEF ikinci kayıt harekâtları 2 Eylül’de başladı. operasyonu için son gün 30 Eylül olacak. İstanbul Üniversitesi Sarih ve Uzaktan Eğitim Fakültesi imtihansız ikinci üniversite kayıtları http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden kayıt oluşturularak yapılacak. İstanbul Üniversitesi AUZEF imtihansız ikinci üniversite kayıtları başladı.2019-2020 AUZEF kayıtları 2 Eylül’de başladı, AUZEF kayıtları için son gün ise 30 Eylül olacak. AUZEF kayıtları http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden yapılacak. Kayıtları olmayan talebeler hesap oluştur operasyonu sonrası AUZEF kaydı yaptıracak. 

2019-2020 eğitim-öğretim senesinde Fakülteye “İmtihansız İkinci Üniversite” kapsamında kayıt yaptıracak adayların kayıt harekâtları yayınlanan rehberdeki temeller istikametinde yapılacak.

AUZEF İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ 2020

Fakülte Müracaat ve Kayıt Harekâtları, 02 Eylül 2019 – 30 Eylül 2019 tarihlerine reelleşecektir.

AUZEF İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE KİMLER MÜRACAAT ETEBİLİR?

1- ÖSYM tarafından talebe yerleştirilen üniversitelerde hali hazırda talebe ya da bu üniversitelerden mezun olanlar yabancı tebaalı olanlar da dâhil, 

2- Yurt dışındaki yükseköğretim müesseselerinden mezun olup mezuniyetlerini Yükseköğretim Heyeti Başkanlığı tarafından YÖK Denklik Evrakı ile belgeleyenler,  İmtihansız ikinci üniversite kapsamında fakülteye müracaat etebiliyor.

AUZEF İKİNCİ ÜNİVERSİTEYE KİMLER MÜRACAAT ETEMEZ?

ÖSYM tarafından talebe yerleştirilen üniversitelerin önlisans/lisans seviyesindeki programlarında faal/pasif kaydı veya mezuniyeti bulunmayanlar,

1- YÖK denkliği olmayan yurt dışındaki üniversitelerden mezun olanlar için,
2- İstanbul Üniversitesi Sarih ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde kaydı bulunan talebeler mezun statüsüne sahip olanlar müracaat yapabilir, İkinci üniversite kapsamında müracaatta bulunamaz

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT HAREKÂTLARI

1. Adım: Hesap Oluşturma: http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden “Hesap Oluştur” sekmesini tıklayınız. Formda zorunlu alanları doğru bir biçimde doldurunuz. “Kullanıcı ismi” ve ”Kullanıcı Etkinleştirme İrtibatı” e-posta adresinize sevk edileceği için bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz. Mail adresinize sevk edilen Kullanıcı Etkinleştirme İrtibatına tıklayarak hesabınızı faalleştiriniz.

2. Adım: Sisteme Giriş ve Profil Aktüelleme: http://basvuru.istanbul.edu.tr/ adresinden sisteme tanımladığınız şifre ile giriş yapınız. Sol menüde bulunan “Profil” alternatifini tıklayarak resim, özel gidişat ve bağlantı bilgilerinizi tertip ediniz. Bilgilerinizin yetersizsiz ve doğru olduğundan emin olunuz. Surat hatlarınızın belirli olduğu vesikalık bir resim yükleyiniz.

3. Adım: Program Seçimi ve Müracaat: 

1- YÖKSİS’te eğitim bilgisi bulunmayan adayların mezun oldukları ya da hali hazırda eğitim aldıkları fakülteleri ile irtibata geçerek eğitim bilgilerini YÖKSİS’e şirketleri gerekmektedir. 

2- Önlisans talebeleri/mezunları yalnızca ÖNLİSANS programlarına müracaat yapabilir. 

3- Lisans talebeleri/mezunları ÖNLİSANS VE LİSANS programlarına müracaat yapabilir. 

4- Program seçiminde bulunurken doğru programı seçim ettiğinizden emin olunuz. Müracaatı reelleşen adayların müracaatlarına onay verildikten sonra program farklılığı yapılamaz. 

5- ÖSYM tarafından talebe yerleştirilen üniversitelerin önlisans/lisans seviyesindeki programlarında kayıtlı/mezun olanlar, kayıtlı/mezun oldukları aynı programa, Misalin İktisat programı talebeleri/mezunları, İktisat programına kayıt yaptıramazlar.

YÖKSİS’ TE BİLGİLERİ BULUNAN ADAYLARIN; Eğitim bilgileri ekrana otomatik olarak gelecektir. Adaylar, bilgilerinin doğruluğunu hakimiyet ettikten sonra “Kullan” butonunu tıklayarak ilerlemelidir.1.görsel Birden fazla programdan mezun ya da talebe olan adayların müracaatta bulunurken kullanmak istedikleri programı seçerek ilerlemeleri gerekmektedir. Seçim edilen program kısmından “Müracaat Etmek İstenilen Programı” seçiniz, “Kaydol” butonuna tıklayınız.

YÖKSİS’TE EĞİTİM BİLGİLERİ BULUNMAYAN ADAYLAR; “Eğitim Bilgilerini” mezunu ya da talebesi olduğu üniversite ile görüşüp YÖKSİS’e aktarması gerekmektedir.

4. Adım: Referans Numarası Bilme ve Online Ödeme Harekâtları

Müracaatı onaylanan adaylara ödeme yapacakları “Referans Numarası” SMS ile sevk edilecektir. Referans numarası ile Halkbank Şube/ATM’lerinden ya da Sanal Postan ödeme işlemine reelleştirebilirsiniz.

Müracaat Etiniz onayladıktan sonra referans numaranızı AKSİS talebe otomasyon sistemi üzerinden bilmek için, “Kullanıcı İsmi” ve “Şifre” ile aksis.istanbul.edu.tr adresine giriş yaptıktan sonra “Talebe Bilgi Sistemi OBS”ni tıklayınız.

Sol menüdeki “Harç Bilgileri” kısmından referans numaranızı ve ödeme ölçünüzü görebilirsiniz. Online ödeme operasyonunu hakikatleştirmek için aynı sayfada yer alan “Ödeme Yap” butonunu tıklayınız. Karşınıza gelecek ekranda alakalı alanları doldurarak online ödeme operasyonunu yapabilirsiniz.

5. Adım: Kesin Kayıt Operasyonu: Ödeme operasyonunu asıllaştıran adayların kayıt harekâtları en kısa müddette gerçekleşecektir. Kayıt gidişatınızı AKSİS otomasyon sistemi “Özlük Bilgileri” kategorisinde “Birim Bilgileri” başlığı altındaki “Statü” alanından hakimiyet edebilirsiniz. Statünüz “Kayıt Yenilemedi” ise kayıt harekâtınız bitirilmiş olup Fakültemiz tarafından yapılacak olan otomatik ders tercihi harekâtından sonra statünüz “Kesintisiz Talebe” olarak aktüellenecek ve kaydınız faal hale gelecektir.

Bakanlar Heyeti Kararı istikametinde değişik bir üniversitede ikinci bir eğitim gören talebelerden Materyal/Öğrenim fiyatlarına ek olarak 35,5 TL katkı hisseyi alınmaktadır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın