Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, eylemin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, sorumlular hakkında yasal işlemin başlatılacağınu bildirildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı Cumhurbaşkanlığı yakından takip ediyor.

Avrupa 23 yaş altı güreş şampiyonasında 2. gün 3 madalya

Avrupa 23 yaş altı güreş şampiyonasında 2. gün 3 madalya
55 kiloda Ekrem Öztürk, Nugzari Tsurtsumia ile finalde karşılaştı. Rakibi karşısında 8-2 öne geçen Öztürk bu üstünlüğünü koruyamadı ve minderden 11-8 yenik ayrılarak gümüş madalya’da kaldı. 77 kiloda ülkemizi temsil eden Fatih Cengiz bronz madalya için çıktığı mücadelede Litvanya’dan Paulis Galkinas’ı 7-0 yenerek bronz madalya kazandı. 130 kiloda Osman Yıldırım ise Gürcü rakibi Zviadi Pataridza’ye 2-0 yenildi ve gümüş madalyada kaldı. U23 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda gündüz bölümünde ise 60, 67, 72, 82 ve 97 kilolarda eleme ve yarı final maçları yapıldı. 60 kiloda mücadele eden Kerem Kamal, Romen rakibi Teodor Horatoru’yu 9-1 sayı tuşu ile, 72 kiloda Cengiz Arslan Ermeni rakibi Arman Baghdasaryan’ı 11-0 sayı tuşu ile yenerek altın madalya maçı oynamaya hak kazandı. 97 kiloda Süleyman Erbay, Rus Aleksandr Golovin’e 8-0 sayı tuşu ile, 82 kiloda Burhan Akbudak Ukrayna’dan Yaroslav Fılchakov’a 5-1 yenildi. Bu sporcularımız bronz madalya için mindere çıkacak. 60 kiloda Kerem Kamal, Rus Artur Petrosıan ile altın, 72 kiloda Cengiz Arslan Gürcistan’dan Ramaz Zoıdze ile altın madalya mücadelesine çıkacak. Burhan Akbudak ve Süleyman Erbay yarın bronz madalya maçına çıkacak. U23 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda yarın grekoromen stilde bugün yapılan kiloların repesaj ve final maçlarıyla kadınlar 50, 55, 59, 68 ve 76 kilolarda eleme maçları yapılacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın