Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İsrail güçleri tarafından geçtiğimiz cuma günü işgal altındaki Doğu Kudüs’te  gözaltına alınan Türk asıllı milletvekili Tunahan Kuzu, Hollanda’ya döndü Hollanda Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu...
Türkmen milletvekilinin danışmanı olduğu iddia edilen Turgut Hürmüzlü, Irak'ta yaptığı yolsuzluğu geniş kapsamlı anlattı, Whatsapp grub konuşmasında bulunan insanlara, "gidin Azerbaycan'a davetiye alın gelin başkan...
Sempatik tavırlarının yanı sıra sesi ile sevilen türkücü Sevcan Orhan yoğun bakıma alındı. Videotorakoskopi operasyonu geçiren Sevcan Orhan’a ne oldu, hastalığı ne Sevcan Orhan kanser...

Avrupa Alevileri: Turgut Öker Alevi Değil Yezittir!

Avrupa’nın farklı ülkelerinde kültürel faaliyetlerde bulunan Avrupa Alevileri, HDP İstanbul Milletvekili Adayı olan ve ‘Aleviler’ adına kendisini söz sahibi olarak lansa eden Turgut Öker’e karşı resmi bildiri yayınladı ve Öker’in Alevilikle ilgisinin olmadığını sadece seçim malzemesi yaptığını bildirdi.

Avrupa Alevileri: Turgut Öker Alevi Değil Yezittir!

yaptıkları yazılı açıklamada, Öker Avrupa’da; ‘Aleviler, bir dinsiz ve kafirler topluluğudur… Mum Söndü yapan bir halktır… Bu kültürü yaşatmamız için bize para verin,’ diyerek AB Ülkeleri Kültür Bakanlıklarından ve Belediyelerinden para dilenen bir derneğin eski genel başkanı, onursal başkanıdır” ifadelerine yer vererek Aleviliği çıkar uğruna pervasızca yalnış tanıtıldığı vurgulandı.

Açıklamanın devamında, “Öker’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten dolayı hakkında dava açıklması ve tutuklanması tam yerinde olacaktır” denildi.

İşte Avrupa Alevileri’nin yayınladığı o açıklamanın tam metni:

 

ALEVİ DEĞİLDİR… HZ. ALİ VE EHLİBEYT DÜŞMANI BİR YEZİT’TİR!..

2. ’den dolayı, Turgut Öker’e “” veya “Yezit dölü” diyemiyoruz…

Yezid’in oğlu 2. Muavviye dünyanın en iyi, en değerli, en büyük adamlarından biriydi. Dedesi Muavviye, babası Yezid gibi düşünmüyordu. Hz. Ali ve ’in haklı olduğuna inanıyor, emaneti hak sahiplerine teslim etmekten söz ediyordu. Dünya nimetlerinden geçmeye, devlet yönetiminden ve Halifelikten feragat etmeye hazırdı.

Bu nedenle 2. Muavviye, Halifeliğinin kırkıncı gününde annesi tarafından zehirlenerek öldürülmüştü.

Turgut Öker ise Avrupa’da; “Aleviler, bir dinsiz ve kafirler topluluğudur… Mum Söndü yapan bir halktır… Bu kültürü yaşatmamız için bize para verin,” diyerek AB Ülkeleri Kültür Bakanlıklarından ve Belediyelerinden para DİLENEN bir derneğin eski genel başkanı, onursal başkanı idi…

Turgut Öker’in genel ve onursal başkanı olduğu ’nun Alevilikle uzaktan yakından hiçbir ilgisi de yoktu…

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu da; başta 1514 Tarihli olmak üzere Alevilik aleyhindeki Fetvaları savunmak ve Alevilik aleyhinde yalancı şahitlik yapmak için kurulmuştu. Hz. Ali’ye, Ehlibeyt’e, 12 İmam’a düşman bir dernekti.

Turgut Öker’in kendisi de, Hz. Ali , Ehlibeyt ve 12 İmam’ın en büyük düşmanlarından biri idi…

Sayın Cumhurbaşkanı’nın “ben Sünniyim, ama Alevilere karşı değilim,” anlamına gelen “Ali’yi sevmek Alevilik ise ben de Aleviyim,” demesi Turgut Öker’in işine gelmemişti.

Çünkü, Turgut Öker; “benim paradan başka bir Allah’ım, paradan başka bir kitabım, paradan başka bir Peygamberim, paradan başka bir dinim yoktur!,” demeyi Alevilik diye yutturmaya çalışıyordu.

Turgut Öker, ’nı, bir gibi göstermek, ’den milletvekili seçilmek için Türkiye’ye gelmişİ bu nedenle; Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a milletvekili olma aşkıyla hakaret etmiştir.

Turgut Öker’in milletvekili seçilmesi, bütün Alevilerin milletvekili seçilmesi olmadığı gibi; Cumhurbaşkanına hakaretten hakkında dava açılması da bütün Alevilere karşı işlenen bir suç değildir.

Turgut Öker’in Cumhurbaşkanına hakaretten mahkum olması ise; Alevilerin umurunda olmayacaktır.

Kürt Alevilerin “de kağ şurdan fışki!..” lafını kendisine hediye ediyoruz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın