Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Avrupa Birliği tarihi kararını açıkladı!

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB liderlerinin İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma planı olan Brexit anlaşmasının onaylandığını duyurdu.

Avrupa Birliği tarihi kararını açıkladı!

Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB liderlerinin İngiltere’nin Avrupa ’nden ayrılma planı olan Brexit anlaşmasının onaylandığını duyurdu.

 

 

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan Tusk, “27 AB lideri, AB ile Birleşik Krallık arasındaki çekilme anlaşması (Brexit) ve siyasi deklarasyonu onayladı” dedi.

İNGİLTERE AB’YE TAZMİNAT ÖDEYECEK

 

 

Anlaşma taslağına göre İngiltere Avrupa Birliği’ne 39 milyar sterlinlik bir “boşanma ücreti” ödeyecek. 29 Mart’tan itibaren başlayacak ve 21 aylık bir geçiş dönemi olacak.

SON SÖZÜ İNGİLİZ PARLAMENTOSU SÖYLEYECEK

İngiltere’deki AB vatandaşları ve AB’deki İngiliz vatandaşlarının bulundukları ülkede çalışma ve eğitim hakları sürecek. İngiltere’de ise son sözü parlamento söyleyecek. Anlaşmanın parlamentodan geçebilmesi için 650 milletvekilinden 320’sinin desteği gerekiyor.

AYRILIK 2019’DA

Her şey planlandığı gibi giderse İngiltere 29 Mart 2019’da Avrupa Birliği’nden resmen ayrılacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın