Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Bu akşam Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasında yapılacak programı saat 21.00’de birçok televizyon kanalı ortak yayınlayacak. Peki Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu yayını online internetten...
Sosyal medyada çektiği videolar ile tanınan Tuğrul Selmanoğlu isimli bir katılımcı, Mustafa Kemal Atatürk’ün “mülteci” olduğunu öne sürdüğü video tepki topladı. Videoda yer alan bir diğer...
Gazeteci Eşref Kerküklü çok tartışılan büyük bir dosyayı açtı. Irak Türkmenleri arasında büyük bir tartışma başlatı. Kerküklü, Irak Türkmen Cephesi önceki dönem Telafer milletvekili Nebil...

Avrupa İslam Üniversitesi’den Gürcüoğlu’na Suç Duyurusu!

Avrupa İslam Üniversitesi, Hikmet Gürcüoğlu hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Avrupa İslam Üniversitesi’den Gürcüoğlu’na Suç Duyurusu!

Avrupa İslam Üniversitesi, hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Gürcüoğlu Üniversite’de etkin olduğu dönemde, hiç bir diploması olmayan sözde ‘mühasebeci’ olarak göreve getirdiği Fatma Jale Sağ adlı bir kişiye 2500 avro resmi, 2500 avro da gayri resmi (kara para) toplamda 5000 avro maaş verdiği belgelere yansıdı.

Avrupa İslam Üniversitesi Yönetimi’nden yapılan açıklamada, Avrupa İslam Üniversitesi’den gönderilen (KOC Vleeswaren) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Gürcüoğlu, Üniversite de görevde bulunduğu sürede İUE Yönetim Kurulunun bilgisi dışında verilen kontrat Denetim Kurulunun incelemeleri esnasında ortaya çıktı. Görünürde 2500 euro maaş alan Jale Sağ, verilen kontraktta 5000 euro maaş aldığı ve sözde ‘muhasebeci’ olduğu dönemde hiç bir personelin maaşını vergiye bildirmediği ve yıllık bilanço yapmadığı ayrıca bir skaldal olarak ortaya çıktı.

DİPLOMASIZ OLDUĞUNU GÜRCÜOĞLU İTİRAF ETTİ
Hangi okulları okudu, ev adresinin nerde olduğunun içerdiği ’si bulunmayan Sağ, Yıldız Teknik Universitesi mezunu olduğunu söyliyerek insanları kandırmaktan ve yalana sarılmaktan geri durmadı. Gerçekte ise hiçbir diploması olmadığı Hikmet Gürcüoğlu tarafından da doğrulanmaktadır. Hakkında bu kadar söylenti olmasına rağmen ortalıkta gözükmeyen Sağ, Gürcüoğlu’nun alakasız kişileri yanına alarak yaptığı basın toplantısında da yer almadığı görüntülere yansımıştı.

DİPLOMASIZ MUHASEBECİ’YE REKTÖRÜN İKİ KAT MAAŞI: 5000 EURO
Biz olarak, böyle bir bayana Profesörlerden ve rektörden daha fazla maaş ödenmesine bir anlam veremiyoruz. Ayrıca maaşın sadece bir kısmının bankadan, kalan diğer kısmını da elden gizli ödenmesi şüpheleri artırıyor. Bu süre zarfında muhasebe işlemleri Jale Sağ tarafından karartıldı. Muhasebedeki usulsüzlüğü ortaya çıkarmak için accountent görevlendirildi. olarak konuyu mahkemeye taşıdık ve konu ile ilgili ekte yer alan belgeleri dikkatinize sunarız.” açıklamasına yer verildi.

İşte Avrupa İslam Üniversitesi’nin paylaştığı o belge:

 

Diplomasız ve muhasebe işini başka şirkete yaptıran sözde muhasebecinin bankasına göreve başladığı günden son ana kadar her ay 2500 euro aktarılıyordu. Ancak bu belgede, 5320 euro aktarıldığı ve bu meblağın 1500 eurosu kira için ve diğer kalanı ise maaşı olduğunu bildiriyor. 5320 eurodan 1500 euro çıkarıldığı zaman 3820 euro kalıyor ve kalan meblağ, Sağ’ın maaşı olarak bankasına aktarıldığı bildiriliyor. Her ay 2500 euro aylık alan Sağ, burdaki anlaşmada 3820 aldığı görünüyor dolayısı ile burdada maaş ile bağdaşmayan bir rakam aktarımı görünüyor.

 

Sözde muhasebeci Jale Sağ’ın 5000 euroluk kontraktına Hikmet Gürcüoğlu’nun imza attığı görünüyor. Ancak Sağ’ın görev aldığı bütün süre boyunca her ay 2500 euro bankasına aktarılıyordu. Ünversite yönetimi geri kalan 2500 euroyu nasıl aktarıldığının izlerini Sağ ile Gürcüoğlu’nun karartığını bildirerek burda bir suçun olduğunu ileri sürüyor.

 

Diplomasız sözde muhasebeci Sağ’ın her ay bankasına aktarılan mebleğ belgesi: 2500 euro.

 

Ayrıca, Sağ verilen kontrakt ile ödenen meblağ arasında fark olduğu gerekçesi ile Avrupa İslam Üniversitesi’ni mahkemeye verdiği gelen belgeler arasında.

 

Hikmet Gürcüoğlu tarafından, Avrupa İslam Üniversitesi’ne getirilen ve ‘muhasebeci’ olarak görev verilen hiç bir diploması ayrıca bulunmayan ve bütün gelişmelerin baş kahramanı: Fatma Jale Sağ (FJ Sağ)

 

Fatma Jale Sağ

 

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın