Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Avrupa’da Dr. Hicran Kazancı rüzgarı esti!

Irak Türkmen Cephesi (İTC) Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, Hollanda başta olmak üzere Almanya ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde Irak’da olan seçim toplantıları gerçekleştirdi.

Avrupa’da Dr. Hicran Kazancı rüzgarı esti!

Irak Türkmen Cephesi (İTC) Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı, başta olmak üzere ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde Irak’da olan seçim toplantıları gerçekleştirdi.

AVRUPA’DA HICRAN KAZANCI HEYCANI

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Irak genel seçimleri kapsamında Avrupa turuna çıkan Irak Türkmen Cephesi (İTC) etkin ismi Dr. Hicran Kazancı, Hollanda’dan start vererek Almanya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde seçim heycanı ve sevinci yaşattı. kazancı, “Irak’taki seçimler Türkmenler olmak üzere bütün Iraklılar için çok önemli Diaspora’daki Türkmenler mutlaka bu seçime her zamakinden daha fazla önem vermelidir,” açıklamasında bulundu.

Havaalanında (schiphol) tarafından karşılanan Kazancı, ilk toplantısını Hollanda’nın Eindhoven kentinde gerçekleştirdi. Kazancı, Hollanda’da Türkmen dernek başkanları tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Yapılan toplantının sonucunda 4 kişiden oluşan “seçim komusyon heyeti” kuruldu.

Toplantının ardından Kazancı, Almanya’ya ordaki toplantılara yetişmek üzere harekete geçti.

Kazancı, toplantı ile ilgili sosyalmedya facebook sayfasından yaptığı paylaşımda, “Hollanda’da faaliyet gösteren Türkmen dernek ve sivil toplum örgütlerinin başkanlarıyla seçim çalıştayı düzenledik,” diyerek kısa bilgi paylaştı.

Dr. Hicran Kazancı, Nihad kalalı

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın