Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı. Hollanda Türk Federasyonu Başkanı Murat...
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediyenin çay ocağında geçtiği ve kurgu olduğu iddia edilen görüntülerinin gerçek olduğu ortaya çıktı.
Tutuklanan ABD’nin İstanbul Konsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz’un, 17-25 Aralık darbe girişiminden 32 gün önce FETÖ’cü eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ile emniyette...

Avrupa’ya göç, Kosova’da nüfusu hızla düşürdü

Avrupa’ya göç, Kosova’da nüfusu hızla düşürdü

2008 yılındaki resmi sayımlarda 2 milyon 200 bin olan nüfusunun, 2019 yılında 1 milyon 800 bine gerilediği açıklandı.

Avrupa’nın değişik ülkelerine sığınan Kosovalılar, kendi ülkelerinin vatandaşlığından çıkmak için yaşadıkları belediyelere başvuruda bulunuyorlar.

EKONOMİK KAYGILAR VAR Türkiye’den üniversite eğitimi almış olan ve Prizren’de yaşayan Berk Küçük de Kosova bağımsızlığının üzerinden 11 yıl geçmesine rağmen, büyük ekonomik sıkıntıda olan Kosova’da nüfus sayısının her geçen yıl düştüğünü; kendisinin de ekonomik kaygıları bulunduğunu söyledi.

Aldıkları 75 euro emekli maaşıyla geçinmenin zor olduğunu söyleyen emekliler de bu paranın, ilaçlarını bile karşılamadığını söylediler.

17 Şubat 2008 yılında Sırbistan’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Kosova’da, işsizlik oranı yüzde 60’ın üzerinde.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.