Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Milli Savunma Bakanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.
31 Mart seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu onca usulsüzlüğe rağmen mazbatasını alıp göreve başladı. Gerek seçim sürecinde, gerekse seçimlerden sonra İmamoğlu'nun yanından ayrılmayan ve kendine yeni...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.

Ayvalık’ta Yer Alan Şeytan Sofrası Tepesine Teleferik Kurulacak

Ayvalık’ta Yer Alan Şeytan Sofrası Tepesine Teleferik Kurulacak

Türkiye’de turizmin en önemli yerlerinden birisi olan Ayvalık’ın Şeytan Sofrası tepesine turistler ile götürülecek. Büyükşehir Belediye Başkanı olan Yücel Yılmaz, turizme artı değer getirecek projenin ayrıntılarını aktarırken, 50 bin kişilik sirkülasyonu nasıl sağlayacaklarının detaylarını verdi.

“İNSANLARIN KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMESİNİ AMAÇLIYORUZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, teleferik ile taşıma sistemini Ege’nin incisi Ayvalık için düşündüklerini söyledi. Başkan Yılmaz, “Projenin hedefi turizm sezonunda yoğun bir biçimde bu bölgeye gelen insanların Ayvalık’ın en yüksek tepesi olan ve Şeytan Sofrası olarak bilinen bölgeden bütün bölgeyi görebilmesine imkan tanımak. İnsanların Ayvalık’a geldiği vakit kaliteli bir zaman dilimi geçirmesini hedefliyoruz. Bu proje zaten 2014 senesinde Büyükşehir Belediye Başkanı olan Edip Uğur tarafından tasarlanmış, planlanmış. Projenin fizibilitesi çıkartılmış, yap-işlet-devret modeli ile etütleri bitirilmiş bir projeydi. Biz de projeyi nasip olursa gerekli şirketleri dahil ederek, kendi içerisinde ihale koşulları oluşturulup faaliyete geçmesini sağlama startını verdik”

“TURİZM GRUPLARINI RAHATLATACAK BİR PROJE OLACAK”

Projenin ayrıntılarını duyuran Başkan Yücel Yılmaz, sözlerini şöyle bitirdi:

“İki noktadan hareket olacak ve tek noktada bir araya gelecek. Yoğunluğu ve sirkülasyonu kaldırması gerek bu projenin. 50 bin kişinin çıkmak istediği yoğunluk olan bir noktadan bahsediyoruz. Bir yandan inerlerken, diğer yandan çıkılmasını sağlayacak iki noktadan hareket olacak. Otobüsle, araçla gelenleri, turizm gruplarını rahatlatacak bir proje olacak. Garajlanma noktalarının da düşünüldüğü projede bir takım küçük ilaveler de olabilir”

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın