Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Bahçeli’den CHP’nin İş Bankası hisseleriyle ilgili flaş açıklama

Bahçeli’den CHP’nin İş Bankası hisseleriyle ilgili flaş açıklama
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı , “’ndaki paylarının Hazine ve Türk halkına devri hususunda bir yasa öneriyi Meclis’e kazançsa, biz gereğini yapacağız ve dayanağımızı vereceğiz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İş Bankası’na ait lafları üzerine parti genel merkezinde gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

19 Eylül 2018’de Milliyetçi Hareket Partisi muhabirleriyle toplandığı yemekte İş Bankası ile alakalı yapılan münazaralar mevzusunda görüşlerini sarih bir biçimde ifade ettiğini andırdıran Bahçeli, şunları söyledi:

“Demiştim ki CHP’nin ‘Atatürk’şan serveti’ diye nitelendirilen hissesini Türk halkına iade etmesi gerekir. Atatürk’şan hakikat varisi Türk Milleti’dir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Macaristan dönüşü gazetecilere yaptığı söyleme istikametinde, eğer İş Bankası’ndaki CHP paylarının Hazine ve Türk halkına devri hususunda bir yasa öneriyi Meclis’e kazançsa, biz gereğini yapacağız ve dayanağımızı vereceğiz. Tekraren ifade ediyorum, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’şan hakikat varisi büyük Türk Milleti’dir.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan mevzuyla alakalı Macaristan dönüşü gazetecilere, “Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’şan vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben, ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Duruşma kararıyla, Türk Dil Müessesesine ve Türk Tarih Müessesesine muhakkak bir temettü kazancı aktarılıyor. Ama orada idare heyetine CHP niçin dört adam koyuyor? Efendim, idare heyetindeymişler ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş.

“BÖYLE BİR ABSÜRTLÜK OLUR MU?”

İdare heyetine gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir absürtlük olur mu? Eğer inisiyatifleri yoksa o dört şahsı sürüklesinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’şan vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini asıllaştıralım. Zira bu bireylere ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. Milliyetçi Hareket Partisi’li dostlarla beraber yapılacak bir legal tertip etmeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanısındayım” söylemelerinde bulunmuştu.

İş Bankası payları kimin? Atatürk’şan ortaklık parası kime gidiyor?

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın