Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

Bakan Gül Avrupa Parlamentosu’nu Eleştirdi

Bakan Gül Avrupa Parlamentosu’nu Eleştirdi

Hollandalıj raportör Kati Piri’nin Türkiye ile müzakereleri askıya alma talebinin Avrupa Parlamentosu’nda 109 hayır oya karşı 370 oyla kabul edilmesi Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından eleştirildi. Bu raporun tam anlamıyla Türkiye karşıtı, önyargılı gerçekleri yansıtmayan bir rapor olduğunu bildklerini söyledi.

BAKANIN KONUŞMASININ TAMAMI

Bu raporun hiçbir denkliği bulunmamaktadır. Öte yandan demokrasiye, insan haklarına namütenahi serenatlar yaparken, bir taraftan demokrasiye kastedenlere, hak ve özgürlükleri yaşatmaya devam eden toplumsal düzene savaş açanlara destek olmak tarihi bir çelişkidir. Terörle mücadelede bu politik seçicilik dünyanın iyiliğine değildir. Türkiye’nin varlık ve bekasına yönelen saldırılara verdiği karşılık meşrudur, zorunludur, yerindedir” 

Reform iradesinin zinde tutulacağına dikkati çeken Gül, “Bekası için üstüne titrediğimiz şey adil devlettir, özgür millettir, güçlü Türkiye’dir. Bunlardan hiçbiri dostluk iddiasında olanları rahatsız etmemelidir. Ne özgürlükleri güvenliğe ne de güvenliğimizi özgürlüklere feda edemeyiz. Bunları beraber bir arada yaşatacağız. Bu nedenle terörle mücadelemiz, özünde bir hak ve özgürlük mücadelesidir. Bu mücadelede yanımızda duranları da, Türkiye’yi yalnız bırakanları da elbette unutmayacağız. Avrupa ile ilişkilerimizin sonucu ne olursa olsun biz Türkiye’nin yargı sistemini devrine ve insanına yaraşır bir seviyeye çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz. Reform irademizi zinde tutuyoruz, zinde tutacağız”

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın

İLİşKİLİ HABERLER AP’nin Skandal Kararına Dışişleri Bakanlığı’ndan Tepki

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın