Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Baron babaanne yakalandı üniversite öğrencilerinin ölümüne neden oldu

Baron babaanne yakalandı üniversite öğrencilerinin ölümüne neden oldu
AYDIN’da alana gelen vakada üniversite talebesi , Yunus Emre Karslıoğlu ve Mahmut Furkan Doğan, uyuşturucu zehirlenmesi geçirerek rehabilitasyon altına alınmıştı. ulusunu ayağa kaldıran vakada İnşaat Mühendisliği kısmında okuyan Onur Saçıkara, yapılan tüm müdahalelere karşın yaşamını kaybetti, değişik iki dostunun da ‘hayati riskleri’ oldukları bahanesiyle rehabilitasyonlarına devam edildi.

300 LİRAYA SATIN ALDI
Mahmut Furkan Doğan’ın gidişatının ağır olması sebebiyle ifadesi alınamazken, Yunus Emre Karslıoğlu polise verdiği ilk ifadede 2 Kasım günü Ilıcabaşı Mahallesi’ne dostlarıyla gittiğini, 300 lira karşılığında bir gençten extacy olarak deyim edilen uyuşturucu maddeler satın aldıklarını söyledi.

Karslıoğlu, ayrıca uyuşturucu hapları kullandıktan sonra fenalaştıklarını ve dostlarını arayıp 112 sıhhat takımları ile aracılığı ile sağlık kurumuna gittiklerine ilave etti. İfadeden yola çıkan polis ekipleri hemen harekete geçti.

ZANLI SAĞLIK KURUMUNDA TEŞHİS EDİLDİ
Yeni Yüzyıl’ın haberine göre uyuşturucu komasına giren 3 üniversiteli gence uyuşturucu hapını 17 yaşındaki Erdal A’nın  verdiği tespit edildi. Narkotik takımları kısa zamanda Erdal A’yı uyuşturucu trafiğinin merkezi olarak tanımlanan Ilıcabaşı semtinde nezaretine aldı.  Rehabilitasyon gören Yunus Emre Doğan, yüzleştirildiği Erdal A’yı teşhis etti.

BABAANNE TORUN ÇETESİ
Erdal A, emniyetteki ifadesinde uyuşturucu hapını Saçıkara ve iki dostuna kendisinin verdiğini itiraf ederken uyuşturucu haplarını kendisine ‘uyuşturucu baronesi’ olarak tanınan babaannesi Seviye A’nın verdiğini söyledi. Takımlar, Seviye A’yı  nezaretine aldı. Konutta yapılan aramada bir ölçü uyuşturucu hap ele geçirildi. Seviye A. ve torunu Erdal A, “İsteyerek adam öldürme ve yaralama ve Uyuşturucu madde ticareti” kabahatlerinden hapsedilmesi istemi ile nöbetçi duruşmaya sevk edildi. Babaanne ve torunu hapsedilip cezaevine sevk edildi

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın