Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...

Bartın Üniversitesi mezuniyet töreni

– Bartın Atatürk Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen törende öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi

Bartın Üniversitesi mezuniyet töreni

BARTIN (AA) – ’nin 2016-2017 yılı töreni gerçekleştirildi.

, Bartın Atatürk Şehir Stadyumu’nda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

Daha sonra öğrenciler, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ve öğretim üyeleri eşliğinde protokolü selamladı. Kortej yürüyüşü sırasında öğrenciler, “Mezun olma efsane ol”, “Bitti bitti” yazılı dövizler taşıdı. Törende bir öğrenci de, “annem mezun oluyor” yazılı tişörtlü çocuklarıyla yürüyüşe katıldı.

Bartın Valisi Nusret Dirim, yaptığı konuşmada, öğrencilerinin mezuniyet sevincini paylaştığını söyledi. Bartın Üniversitesi’nin her geçen yıl biraz daha büyüdüğünü ifade eden Dirim, şöyle konuştu:

“Bartın Üniversitesi mezunları artık statlara sığmıyor. Bugün yaklaşık 3 bin öğrenci mezun oluyor. Bartın Üniversitesi akademik kadrosunun çok büyük gayretleri var. Ben onlara şükranlarımı sunuyorum. Üniversiteden mezun olan öğrencilerimiz, burada yaşadığınız güzellikleri ülkenin her bir yanında anlatacaksınız. Ben tüm öğrencilerimizin mezuniyetlerini kutluyor, başarılar diliyorum.”

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun da, tüm öğrencilerin mezuniyetlerini kutladığını belirterek, şunları kaydetti:

“Değerli öğrencilerimiz, bugün yaptığınız fedakarlıkların ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek gurur duymak hepinizin hakkıdır. Mezuniyetiniz hayırlı uğurlu olsun. Bu mezuniyetin yanı sıra yeni bir başlangıcın da kutlamasıdır. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında sorumluluğunuz oldukça büyük. Yıllar sonra sizi en önemli mevkilerde görmekten mutluluk duyacağımı belirtmek istiyorum. Bundan sonraki yaşamınızda iş hayatınızda başarılar diliyorum.”

Törende, üniversite halk oyunları ekibinin horon gösterisinin ardından öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi.

Törene, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın