Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İçişleri Bakanlığı’nın kayyum kararına destek çıktı. Habertürk’te katıldığı programda AK Parti’nin mevcut haliyle terörle mücadele ettiğini söyleyen Perinçek, AK...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Batı dünyasının radikalizmi kullandığını söyleyerek, “Mesela, Amerikalılar şu anda, bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP terör örgütüyle çalışıyor. Daha önce PYD ve PKK...
Van, Mardin ve Diyarbakır HDP belediyelerine atılan Kayyum'la ilgili halk ne düşünyür? Yeni Vatan Gazetesi sokaklarda halka mikrofon uzattı. Konu ile ilgili halk tepkili.

Başbuğ: Dünyanın hiçbir yerinde ordusuna böyle hainlik yapılan başka bir ülke yok

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Afrin’e yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda hayatını kaybeden Türk askerleri varken siyasi söylemlerin tartışılmasının zamanı olmadığını söyledi.

Başbuğ: Dünyanın hiçbir yerinde ordusuna böyle hainlik yapılan başka bir ülke yok

08.02.2018 15:10:20

dizi ziyaret için Adıyaman’a gelen emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin () ’nin Afrin kentinde yönelik 20 Ocak’ta başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nı değerlendirdi.

TSK’nın harekattan başarı ile çıkacağını ve bundan kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini belirten İlker Başbuğ, “Tabii Afrin denildiğinde Afrin’de bir yerleşim yeri var. Nüfusunun 180.000 civarında insanın yaşadığı bir şehirden bahsediyoruz. Elbette bu harekat en ince detaylarına kadar planlanmıştır. Planlandığı şekilde icra edilecektir” dedi.

” ‘OPERASYON SİYASİ’ SÖYLEMLERİ DOĞRU DEĞİL”

Bu konuların siyasete alet edilmemesi gerektiğinin altını çizen Başbuğ, şöyle devam etti:

“Afrin’de Mehmetçik çatışıyor, askerimiz çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil. Asker canını almış, görevini almış, görev için çatışıyor. Şehit oluyor, kanını akıtıyor. konuların gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum. geleceğin güçlü bir devleti olacak. Bugün de durumumuz zaten ortada, bir devlet varken, siz küçük emeller peşinden gidip bunu YPG’ye, PYD’ye adeta Türkiye karşısında bir tartışılması bile çok rahatsız ediyor. Bu rahatsız edici bir şey, bu mukayese edilecek, karşılaştırılacak bir konu değil. Bunu daha evvelde söyledik, ümit ediyorum sağduyulu hareket, sağduyulu bu olaya bakış nerede? Amerikan Birleşik Devletleri başta olmak üzere hakim olur ve bu yanlış maceradan vazgeçilir. Çünkü aynı şey devam ederse bakın Amerika Birleşik Devletleri çok şey kaybeder.”

“DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE BÖYLE HAİNLİK YAPILAN BİR MİLLET YOK”

Ordunun mayasının sağlam olduğunun altını çizen Başbuğ, şöyle devam etti:

“Daha öncede söylediğim gibi bu ordunun mayası o kadar sağlam ki kendisine yapılan bütün hainliklere rağmen, bunu tekrar söyledim, yerinde ordusuna böyle yapılan bir yok. Bu da bir gerçek. Buna rağmen bakınız 2015 yılından beri silahlı kuvvetlere ne zaman görev verilse, silahlı kuvvetler her şeyi unuttu, dikkate almadı, yapılanları bir kenara koydu, yüreklerine taş bastı. Kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapmak için canla başla uğraşıyor, didiniyor. Kanını akıtıyor, şehit veriyor, yani olayı böyle değerlendirmemiz gerekiyor. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde Türkiye uçurumun kenarından döndü. FETÖ’cüler temizlendi veya temizlenmeye devam ediyor. Silahlı kuvvetlerde ne kadar kalmış onları ben bilemem. Onu ancak şu anda görevde olan arkadaşlar bilirler. O konular üzerinde herkes bir yorum yapıyor.”

    Reklam
    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZ

    Bir Cevap Yazın