Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...

Başkan Erdoğan: Biz Türk’üz, Türkçü değiliz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan,

Başkan Erdoğan: Biz Türk’üz, Türkçü değiliz!

, son günlerde yaşanan tartışmaların ardından bu konudaki kararlılıklarının daha da arttığını ifade ederek, “Biz Türk’üz, Türkçü değiliz” dedi.

“Kararlılık daha da arttı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay’ın andımız kararı sonrasında gerek sosyal medyada, gerekse bazı medya organlarında şahit oldukları karşısında kararlılıklarının daha da arttığını söyledi.

“Türk milletinin andı İstiklal Marşı’dır”

Bu metnin bu ülkede ezanı Türkçe okumak, okutmak isteyenlerin eseri olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrenci andının içerik itibariyle bakıldığında bu milletin kendisini, kültür-medeniyet anlayışını ortaya koyan bir metin olmadığını, Türk milletinin andının İstiklal Marşı olduğunu, İstiklal Marşı ile beraber yola devam edileceğini belirtti.

“İstiklal Marşımızdan daha güzel bir ant olabilir mi?” diye sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama bunlar kendi kafalarına göre çıkarmışlar. Saçma sapan bir şeyle gençliği yönlendirmenin gayreti içerisindeler” dedi.

“Türküz ama Türkçü değiliz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimsenin Türklüğünü inkar etmediğini ama Türkçülük de yapmadığını, kendisinin Türk olduğunu ama Türkçü olmadığını, böyle yapılması durumunda kendi değerlerimizle çatışma durumunda olacağımızı, İslam dininin ırkçılığı reddettiğini söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın