Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Başkent Amsterdam’da Ali Kaynak öldürüldü, Zeki Dilek yaralandı

Başkent Amsterdam’da Ali Kaynak öldürüldü, Zeki Dilek yaralandı

() sahibi 11 Eylül pazartesi akşamı arabasına bindiği esnada kurşunlanarak . HFC’nin ortağı ise üç hafta önce bacağından kurşunlanarak yaralanmıştı. ’da, ‘Gülen Hareketi ve Hizmet Hareketi’ olarak bilinen ancak ’de Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak adlandırılan ve terör listesinde olan yapıya yakın oldukları Hollanda Türkleri tarafından ifade ediliyor.

Üç hafta önce HFC’nin ortaklarından Zeki Dilek’in bacağından kurşunlanarak yaralanması, dünde HFC’nin sahibi olduğu söylenen Ali Ekrem Kaynak’ın kurşunlanarak öldürülmesi, Hollanda Türkler tarafından, “Örgüt içinde hesaplaşma baş gösterdi,” şeklinde yorumlandı.

Öldürülen ve yaralanan isimleri yakinen tanıyan ve haberde adının geçmesini istemeyen M.R., sahibi oldukları ‘HFC’ adına şubeler açıyorlar ve kendileri gibi ‘Gülen Hareketi’ne yakın olan birilerini şube ortaklığı yapıyorlar iş iyi gitmiyence de böyle vakalar ortaya çıktığını ileri sürdü.

M.R. açıklamasının devamında, “çok sayıda ortak aldılar ve yeni ortakları ile aralarında devamlı sıkıntı çıkıyor şimdiye kadar 9 10 kadar ortakları var ve devamlı sıkıntı içindeler. Geçmişte de, bir ortakları ile aralarında kavga çıkmıştı ve hatta o ortağı  darp ederek büyük mağduruyet oluşturmuşlardı,” şeklinde açıklamada bulundu.

Hollanda basınında yer alan habere göre, kentinin farklı yerlerinde birkaç işyeri daha bulunuyor ve bu işyerlerinde sürekli sorunların olduğunu belirtiyor.

Hollanda polisi, olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken görgü tanıkların bilgisine ihtiyaç olduğunu bildirdi ve bilgi paylaşımı için ihbar hattı 0900-8844 veya anonim ihbar hattı 0800-7000 numaralarından tanıkların iletişim kurmalarını istedi.

Ayrıca, Hollanda’da 6 hafta içinde öldürülen Türklerin sayısı 5’e yükseldi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın