Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.
Burcu Biricik kimdir kaç yaşında nereli Burcu Biricik dizileri nelerdir merak ediliyor. Burcu Biricik Penti reklam yüzü oldu. Magazin dünyasının sık konuşulan ismi Burcu Biricik...

Bekçilik imtihan yeri şehirlere göre imtihan yeri denetlemesi

Bekçilik imtihan yeri şehirlere göre imtihan yeri denetlemesi

Bekçilik imtihanı ne zaman, bekçilik yazılı imtihan tarihleri Emniyet Genel Müdürlüğün tarafından adaylara söylendi. Türkiye’nin dört bir yanında mahalle ve çarşılarda misyon yapacak bekçiler için yazılı imtihan 20 Ekim 2018 saat 10.00’da yapılacak. Yazılı imtihandan en az 50 puan alan adaylar için laflı ve fiziki yeterlilik imtihanları yapılacak.

BEKÇİLİK YAZILI İMTİHANI NE ZAMAN: 

Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan ilana göre, 1. Yarıyıl Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için 9-23 Temmuz 2018 tarihleri arasında başvuruları alınan ve ön sıhhat hakimiyetlerini zaferle geçerek, yazılı imtihana girmeye hak kazanan adaylara müteveccih yapılacak yazılı imtihan tarihi belirli oldu.

Buna göre, “Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı İmtihanı” 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak.

Adaylar, İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Çorum, Sivas, Gaziantep, Elazığ, Erzurum ve Batman’da yapılacak imtihana ait giriş dokümanlarını, 11 Ekim’den itibaren “www.meb.gov.tr” internet sitesinden alabilecek.

KAÇ SUAL SORULACAK:

Bekçi adayları, imtihanda çoktan seçmeli 100 suali 120 dakika içerisinde cevaplamaya çalışacak.

Yalnızca doğru yanıtların dikkate alınacağı imtihanda 100 bütün puan üzerinden 50 ve üzerinde puan alanlar galibiyetli sayılacak.

BEKÇİLİK İMTİHAN YERİ BİLGİSİ İÇİN TIKLAYIN

İmtihana ait detaylar Polis Akademisi’nin internet sitesinde
İmtihana ait detaylı bilgiye Polis Akademisi’nin “www.pa.edu.tr” internet sitesinden erişilebilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez teşkilatı tarafından yapılacak ilk imtihanda galibiyetli olanlar, gereksinim dinlenen bölgelerde görevlendirilecek.

Valilikler tarafından alımı yapılan ve eğitimleri şehir emniyet müdürlüklerince verilen çarşı ve mahalle bekçilerine ait idaremelik farklılığı, 2 Mart 2018’de yürürlüğe girmiş, bekçi alım ve eğitim yetkileri Polis Yüksekokuluna aktarılmıştı.

İMTİHAN 3 EVREDEN OLUŞACAK: Üç evreden oluşan bu imtihanın sonunda zafer sıralamasına temel giriş puanı hesaplanacak. Bu puan; adayın yazılı imtihan ile fiziki yeterlilik puanlarının yüzde 25’i; laflı imtihan puanının ise yüzde 50’sinin toplamıyla bulunacak.Asıl aday listesine girenler hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak. Uygun görülenlerden sıhhat heyeti raporu istenecek.

YAZILI İMTİHAN NASIL YAPILACAK: Yazılı imtihanda adaylara çoktan seçmeli test biçiminde beş şıklı 100 sual yöneltilecek, her bir sual bir puan sayılacak ve yanlış doğruyu götürmeyecektir. Yazılı imtihanda 100 puan üzerinden en az 50 puan alanlar galibiyetli sayılacaktır.

Yazılı imtihan “Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür” mevzularından oluşacaktır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın