Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Bekçilik sınavı sınav yerleri sorgulama robotu/2018

Bekçilik sınavı sınav yerleri sorgulama robotu/2018
Bekçilik imtihanı ne zaman suali imtihan yanaştıkça yurttaşların gündeminde. Mahalle ve çarşılarda misyon yapacak bekçi adaylarının gireceği bekçilik imtihanı 20 Ekim’de saat 10.00’da başlayacak. Bekçilik imtihanında adaylara toplam 100 sual sorulacak. 50 rakamsal ve 50 sözel kısımdan sual çözecek bekçi adaylarına toplam 120 dakika vakit verilecek. Bekçilik yazılı imtihan giriş dokümanları ise yarından itibaren denetlenmeye başlayacak. Bekçilik yazılı imtihanı ise emin şehir merkezlerinde yapılacak, listesi haberimizde…

Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan bültene göre, 1. Yarıyıl Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için 9-23 Temmuz 2018 tarihleri arasında başvuruları alınan ve ön sıhhat hakimiyetlerini zaferle geçerek, yazılı imtihana girmeye hak kazanan adaylara müteveccih yapılacak yazılı imtihan tarihi belirli oldu. Müesseseden yapılan söylemeye göre 1. Yarıyıl Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı imtihanı 20 Ekim 2018’de yapılacak.

HANGİ ŞEHİRLERDE İMTİHAN YAPILACAK: Buna göre, “Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı İmtihanı” 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak. Adaylar, İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Çorum, Sivas, Gaziantep, Elazığ, Erzurum ve Batman’da yapılacak imtihana ait giriş evraklarını, 11 Ekim’den itibaren “www.meb.gov.tr” internet sitesinden alabilecek.

KAÇ SUAL ÇIKACAK: Bekçi adayları, imtihanda çoktan seçmeli 100 suali 120 dakika içerisinde cevaplamaya çalışacak. Yalnızca doğru yanıtların dikkate alınacağı imtihanda 100 bütün puan üzerinden 50 ve üzerinde puan alanlar galibiyetli sayılacak. İmtihana ait detaylı bilgiye Polis Akademisi’nin “www.pa.edu.tr” internet sitesinden erişilebilecek.

GALİBİYETLİ OLANLAR İSTİHDAM EDİLECEK: Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez teşkilatı tarafından yapılacak ilk imtihanda galibiyetli olanlar, lüzum dinlenen bölgelerde görevlendirilecek. Valilikler tarafından alımı yapılan ve eğitimleri şehir emniyet müdürlüklerince verilen çarşı ve mahalle bekçilerine ait idaremelik farklılığı, 2 Mart 2018’de yürürlüğe girmiş, bekçi alım ve eğitim yetkileri Polis Yüksekokuluna aktarılmıştı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın