Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

Belçika’da fiyatsız bekçiliğe suratlarca müracaat

Belçika’nın Flaman bölgesinde yer alan Gaasbeek Kalesi’ndeki ücretsiz bekçilik pozisyonu için 300’ün üzerinde başvuru yapıldı.

Belçika’da fiyatsız bekçiliğe suratlarca müracaat

Belçika medyasına göre, Flaman bölgesinde yer alan ve müze olarak kullanılan ’nin fiyatsız bekçilik duyurusuna 300’den fazla aday müracaatta bulundu.

İş duyurusunda, alınacak bekçinin, tavus kuşlarını beslemek, kale sancağını sürüklemek ve indirmek gibi vazifeleri yerine getirmesi, akşamları da kaleden parçalamaması gerektiği kaydolundu.

Bu vazifeler karşılığında ücret veya fiyat verilmeyeceği belirtilen iş duyurusunda, bekçinin kale içerisinde bulunan 3 yatak odalı bir lojmanda konaklayacağı bildirildi.

Flaman bölgesinin Lennik Belediyesi’nde yer alan ve 1240 senesinde inşa edilen Gaasbeek Kalesi, 50 hektarlık bir park içerisinde bulunuyor. Takribî 300 bireyin yaşadığı köyde yer alan kale, 1980’den beri yönetinde bulunuyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın