Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Belçika’da fiyatsız bekçiliğe suratlarca müracaat

Belçika’nın Flaman bölgesinde yer alan Gaasbeek Kalesi’ndeki ücretsiz bekçilik pozisyonu için 300’ün üzerinde başvuru yapıldı.

Belçika’da fiyatsız bekçiliğe suratlarca müracaat

Belçika medyasına göre, Flaman bölgesinde yer alan ve müze olarak kullanılan ’nin fiyatsız bekçilik duyurusuna 300’den fazla aday müracaatta bulundu.

İş duyurusunda, alınacak bekçinin, tavus kuşlarını beslemek, kale sancağını sürüklemek ve indirmek gibi vazifeleri yerine getirmesi, akşamları da kaleden parçalamaması gerektiği kaydolundu.

Bu vazifeler karşılığında ücret veya fiyat verilmeyeceği belirtilen iş duyurusunda, bekçinin kale içerisinde bulunan 3 yatak odalı bir lojmanda konaklayacağı bildirildi.

Flaman bölgesinin Lennik Belediyesi’nde yer alan ve 1240 senesinde inşa edilen Gaasbeek Kalesi, 50 hektarlık bir park içerisinde bulunuyor. Takribî 300 bireyin yaşadığı köyde yer alan kale, 1980’den beri yönetinde bulunuyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın