Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...

‘Binalar yükseldikçe, gönüller çölleşti’

Cumhurbaşkanı Erdoğan; binaların yükseldikçe yolların büyüdüğünü fakat gönüllerin çoraklaştığını, karardığını ve çölleştiğini söyledi.

‘Binalar yükseldikçe, gönüller çölleşti’

, Türk milletinin bir coğrafyadan bir başkasına gitmekle kalmadığını, gittikleri yerleri de abad ettiğini, Kafkasya’da, Balkanlar’da, Orta Asya’da ataların bıraktığı izlere rastlandığını, sadece şehirler yapmakla kalmadıklarını, gittikleri yerlere ruh vererek Türklere ait hale getirdiklerini söyledi.

“Ağaç kesen değil, ağaç diken olduk”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u dikey mimari yok, yatay mimarı var diye uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca ağaç diktiklerini, ağaç kesen değil, ağaç diken iktidar olduklarını, geldiklerinde 70-75 kişilik sınıflar olduğunu, ortalama şimdi 30’lara düşürüldüğünü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bunları bilmediğini, yalanın Kılıçdaroğlu’nun en büyük sermayesi olduğunu belirtti.

“Daha çok çalışacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mimarinin ihtişamı ile manevi derinliğin aynı anda buluştuğu şehirlere yeterince sahip çıkılmadığını, bunun en büyük kayıp olduğunu, sahip olunan kadim mirasın hala tam anlamıyla farkında olunmadığını, binaların yükseldikçe yolların da büyüdüğünü, fakat gönüllerin çoraklaştığını, karardığını, çölleştiğini, bu ekibin genciyle, kadınıyla, yaşlısıyla daha çok çalışacağını ifade etti.

“Özel sektöre TOKİ ile örnek olduk”

TOKİ vasıtasıyla 837 bin konut inşa ederek özel sektöre de örnek olan bir şehircilik hamlesi başlattıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İmar barışı ile 13 milyon kişinin devlet ile olan ihtilafını çözmeye çalışıyoruz. Sıkıntılı yerlerin yarısı imar barışından faydalanacak gibi görünüyor. Bu süreçte birilerinin bunu fırsata çevirmesine de göz yummuyoruz” dedi.

“4 milyar fidan diktik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını, sıfır atık projesinin hızla yaygınlaştığını, doğalgaz kullanımı ile hava kirliliği oranının azaldığını, AK Parti’nin icraat listesinin gerçekten çok uzun olduğunu, bu icraatları milletin zihnine nakış nakış işleyeceklerini, millet bahçelerini, millet kıraathanelerini yapacaklarını, millet kıraathanesi dediklerinde bazılarının kumarhane anladığını, millete projelerin doğru anlatılması durumunda tercihlerini AK Parti’den yana kullanacaklarını söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın