Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Bozcaada Sanat Çalıştayı Başladı

Bozcaada Sanat Çalıştayı Başladı
 Bu yıl ilk defa 03-10 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılan “  Çalıştayı”, 17 sanatçının katılımıyla Bozcaada Destina Suit Otel’de başladı. Gazeteci, yazar ve ressam Veysel Boğatepe'nin '5. Element' tablosu Bozcaada'da büyük alaka gördü. Bozcada  Çalıştayı 10 Haziran'a dek sürecek.

Veysel Boğatepe, Ayşe Yeğin, Barış Mengütay, Beksultan Oğuz, Ceyda Hüseyinoğlu, Erhan Ateşlenmek, Fatih Şimşek, Filiz Kallenci, Gafur Uzuner, Işıl Çelik, Mehmet Kar, Melda Yaramış, Mustafa Günen, Nesrin İçen, Serhat Alparslan, Yıldız Yılmaz Kaçar ve Zeynep Güldoğdu gibi değişik alanlardan bir araya gelen sanatçıların yaptıkları eserler, çalıştay ardından sergilenecek.

ONUR KONUĞU ÖZDEMİR ALTAN

Gazeteci, yazar Veysel Boğatepe’nin küratörlüğünde 09 Haziran’da yapılaca serginin haricinde; panel-söyleşi-müzik dinletisi gibi etkinliklerin de yapılacağı çalıştay ardından sanatçılar, ortak bir bildiri duyuracaklar. Bozcaada Sanat Çalıştayı’nın onur konuğu ise Türk Sanat Tarihinin önemli figürlerinden Özdemir Altan olacak.

Bozcaada Sanat Çalıştayı’nı koordine eden Oğuz Kemal Özkan; Bozcaada Sanat Çalıştayı’nın hedefinin, sanatın etkisini her alana ulaştırmak, değişik yaş aralıklarından sanatçıların birbirleriyle deneyim paylaşımını sağlamak ve sanatsal manada hem ülkemizin hem Türk sanatının geçtiği bu kötü süreçte bir farkındalık ortaya çıkarmak olduğunu bildirdi.

Bozcaada Sanat Çalıştayı, 3-10 Haziran 2018 tarihleri içinde, Bozcaada Destina Suit Otel’de Bozcaada Destina Otel ana sponsorluğunda, Ek Dergi, KitaptanSanattan.com, TurkishArtNews.com – TurkishArtLine.com medya sponsorluğu, Colorbox ve Winsor&Newton malzeme desteğiyle yapılıyor.

Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın