Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Sınır dışı edilen gazeteci terör bağlantılı. Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma kimdir? Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci...
Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma’nın sınır dışı edildiği bildirildi. Sınır dışı kararının, Hollanda polisinin “terör örgütü bağlantısı” istihbaratını paylaşması üzerine alındığı öğrenildi. Hollandalı gazeteci Johanna...
Avrupa İslam Üniversitesi'nde aylar önce tartışmalar devam ederken Hikmet Gürcüoğlu'nun ekibi yeni bir üniversite kurdukları ve 13 Aralık 2019'da Hollanda'nın Lahey kentinde açılışı olduğu öğre...

Bozcaada Sanat Çalıştayı Başladı

Bozcaada Sanat Çalıştayı Başladı
 Bu yıl ilk defa 03-10 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılan “  Çalıştayı”, 17 sanatçının katılımıyla  Destina Suit Otel’de başladı. Gazeteci, yazar ve ressam Veysel Boğatepe'nin '5. Element' tablosu 'da büyük alaka gördü. Bozcada Sanat Çalıştayı 10 Haziran'a dek sürecek.

Veysel Boğatepe, Ayşe Yeğin, Barış Mengütay, Beksultan Oğuz, Ceyda Hüseyinoğlu, Erhan Ateşlenmek, Fatih Şimşek, Filiz Kallenci, Gafur Uzuner, Işıl Çelik, Mehmet Kar, Melda Yaramış, Mustafa Günen, Nesrin İçen, Serhat Alparslan, Yıldız Yılmaz Kaçar ve Zeynep Güldoğdu gibi değişik alanlardan bir araya gelen sanatçıların yaptıkları eserler, çalıştay ardından sergilenecek.

ONUR KONUĞU ÖZDEMİR ALTAN

Gazeteci, yazar Veysel Boğatepe’nin küratörlüğünde 09 Haziran’da yapılaca serginin haricinde; panel-söyleşi-müzik dinletisi gibi etkinliklerin de yapılacağı çalıştay ardından sanatçılar, ortak bir bildiri duyuracaklar. Bozcaada Sanat Çalıştayı’nın onur konuğu ise Türk Sanat Tarihinin önemli figürlerinden Özdemir Altan olacak.

Bozcaada Sanat Çalıştayı’nı koordine eden Oğuz Kemal Özkan; Bozcaada Sanat Çalıştayı’nın hedefinin, sanatın etkisini her alana ulaştırmak, değişik yaş aralıklarından sanatçıların birbirleriyle deneyim paylaşımını sağlamak ve sanatsal manada hem ülkemizin hem Türk sanatının geçtiği bu kötü süreçte bir farkındalık ortaya çıkarmak olduğunu bildirdi.

Bozcaada Sanat Çalıştayı, 3-10 Haziran 2018 tarihleri içinde, Bozcaada Destina Suit Otel’de Bozcaada Destina Otel ana sponsorluğunda, Ek Dergi, KitaptanSanattan.com, TurkishArtNews.com – TurkishArtLine.com medya sponsorluğu, Colorbox ve Winsor&Newton malzeme desteğiyle yapılıyor.

Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın