Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Budapeşte’de Ramazan İftarı

Budapeşte’de Ramazan İftarı

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de 26 yıldır faaliyet gösteren köklü Türk şirketlerinden Tempo Uno Kft., Antalya Kebap Budapest Restaurantta Türk işadamları, Türk diplomatlar ve çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi.

İftar vaktinin girmesiyle dualar eşliğinde hep beraber iftar edildi.

“Bir ay boyunca bir büyük kardeşlik iklimini, dayanışmayı, kaynaşmayı ve yardımlaşmayı hep birlikte yaşadık, yaşayacağız”

İftar organizasyonu ile tek yürek olmanın, birlik ve beraberlik içerisinde iftar sevincine vesile oldu.

Sımsıcak havanın estiği salonda dostluk, sevgi ve kaynaşma duyguları pekişti.

Salondaki yerini alan konuklar iftar vaktinin gelmesini bekledi. ’ın okuduğu ezanla salondaki misafirler, bir orucu daha Rablerine teslim etmenin zevkini yaşarken, bulunduğumuz  coğrafyalara sevgi ve merhamet yayacağız.

İftarda konuşan Başkanlığı Din İşleri Koordinatörü  ve İmamı Şemsettin Arslan Hoca’nın verdiği sıcak mesajlar salondan büyük mutlulukla dinlendi.

İftar programı konukları memnun ettiği kadar moral de verdi. Bu tür etkinliklerle dostlukların pekiştiği, birlik ve beraberlik şuurunun yerleştiği görüşünde birleşti.

Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz ise, ” On bir ayın sultanı, rahmet ve bereket ayı Ramazan’da iftarımızdaBudapeşte’de dostlarımızla birlikte iftar açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbim oruçlarımız, teravihlerimizi, sahurlarımızı ve dualarımızı kabul buyursun. Sağlık ve huzur içerisinde Ramazan Bayramına eriştirsin.  Bizlerin geçmiş ve gelecek günahlarımızı da  bağışlasını Rabbimden diliyorum” dedi.

Misafirler arasında TC. Budapeşte Büyükelçiliği İçişleri Bakanlığı Müşaviri , , TC. Budapeşte Büyükelçiliği Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Koordinatörü  ve İmamı Şemsettin Arslan Hoca,

, , Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz, ,  Mete Atuğ, , , , Ali Mercan ve işadamları hazır bulundu.

Misafirler iftar sonrasında geç saate kadar çay ve baklava eşliğinde oturup bir arada sohbet ettiler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın