Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Büyük Zafer’in 97’nci yıl dönümü İsveç’te kutlandı

Büyük Zafer’in 97’nci yıl dönümü İsveç’te kutlandı

Türkiye’nin Büyükelçiliğinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

Büyükelçilik rezidansındaki resepsiyonda, Türkiye’nin Stockholm ile Askeri Ataşe Albay Metin Demirkıran davetlileri kapıda karşıladı.

Resepsiyona, İsveçli yetkililer ile İsveç’te bulunan farklı ülkelerin üst düzey askeri temsilcileri, büyükelçilik çalışanları ve Türk vatandaşları katıldı.

Büyükelçi Yunt, ”Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadeleyi 30 Ağustos Zaferi ile taçlandıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor ve tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Yunt, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayımladığı ”30 Ağustos Zafer Bayramı” ile ilgili mesajını Türkçe ve İngilizce okudu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın