Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Cafer Topkaya kimdir

Bylock kullanıcı olduğu kanıtlanan ve ihraç edilen eski Binbaşı Cafer Topkaya. 16 ay tutuklu kalıp adli kontrolle serbest kaldıktan sonra Belçika’ya kaçan Cafer Topkaya şu aralar Türkiye hakkında “Guantanoma tablosu” oralarda yapılan işkencelerin Türkiye de yapıldı yalanını söylediği öğrenildi…

Cafer Topkaya kimdir

Bylock kullanıcı olduğu kanıtlanan ve ihraç edilen eski Binbaşı Cafer Topkaya. 16 ay tutuklu kalıp adli kontrolle serbest kaldıktan sonra Belçika’ya kaçan Cafer Topkaya şu aralar Türkiye hakkında “Guantanoma tablosu” oralarda yapılan işkencelerin Türkiye de yapıldı yalanını söylediği öğrenildi.

Firar ettiği ülke Belçika’da Türkiye karşıtı gazetelere verdiği söyleşiler de CIA’nın icat ettiği suda boğulma hissi yaratan “waterboarding” işkencesi yapıldığını ifade ediyor. Türkiye’deki gazetecilerin yaptığı araştırmaya göre FETÖ’cü Cafer Topkaya’ya “waterboarding” işkencesi yapılmadığı aktarılıyor.

“SOYADIMI DEĞiŞTiRECEĞiM”

FETÖ kaçağı Cafer Topkaya’nın Deniz Kuvvetleri’nde görevli kardeşi R.Topkaya gazetecilere verdiği açıklama da, 9 ay önce açığa alındığını ve görevine geri dönmek için hukuksal mücadele verdiğini ve abisi Cafer Topkaya’nın yaptığı hainlik olduğunu söyledi.

R. Topkaya, abisinin yaptığının kabul edilmez olduğunu belirterek, “soyadımı değiştirmek için Kaymakamlığa yazılı başvuru da bulundum” diyor.

R. Topkaya, abisinin kaçmanası için çok yalvardiğini bildirerek, gazetecilere abisi kaçak Cafer Topkaya ile yaptığı Whatsapp yazışnasını gösterdi.

Işte o yazışma:

“R.Topkaya: Abi babamgil merak etmişler, ‘iki gündür ulaşamıyoruz’ diye, annem ağlayıp duruyor, bi haber ver şunlara.

Cafer Topkaya: R… ben Belçika’ya gidiyorum, Türkiye’den çıktım, merak etmesinler diye öncesinden bir şey söylemedim.

R.Topkaya: Abi saçmalama, ne demek Belçika?

Cafer Topkaya: Eve varınca detaylı konuşuruz.

R.Topkaya: Dava ne olacak, imza atacaksın bilmem ne, yapma Allah aşkına dön. Her şey kötü olacak, beni de yakıyorsun bak etme.

Cafer Topkaya: 16 aydan kötüsü ne olabilir.

R.Topkaya: Bu mu, abi biz ne yapacağız?

Cafer Topkaya: Kardeşim ben 16 ay değil 16 yıl da yatsam onlar keyfi davranmaya devam edecek. Benim orada olmam senin adına garanti değil. Öyle olsa ben zaten içerdeyken seni açığa almazlardı. Ama işin yolunda gitmesinde faydası olacaksa beni evlatlıktan reddetme dahil her şeyi yapabilirsiniz.”

Mankurtlaşmış Fethullahçı Cafer Topkaya tüm ilişkileriyle tam bir FETÖ’cü olduğunu kardeşi ile yaptığı yazışmayla ortaya koyuyor.

?

13 Nisan 1977 yılında Türkiye’nin Kırıkkale de dünyaya geldi. Askeri görev dönemler de emiri Fethullah Gülen’den alırdı. 15 Temmuz kanlı FETÖ darbesi esnasında Gülen’in emir-komutasında hareket ederek FETÖ darbecileri ile birlikte hareket etti. Başarısız FETÖ darbesi sonrası yakalandı ve 16 ay tutuklandı. Ardından şartlı serbest bırakılması esnasın da kaçak yollarla Belçika’ya kaçtı. Sosyalmedya üzerinden Türkiye’yi karalıyan paylaşımlar da bulunuyor.

Eski binbaşı Cafer Topkaya sosyal medyayı aktif kullanan firari FETÖ mensupları arasında yer alıyor.

Topkaya, 2015’te yurt dışı kurslar proje subaylığından yurt dışı daimi göreve getirilerek NATO bünyesinde proje subayı olarak görevlendirildi.

Darbe girişiminden sonra FETÖ ile mücadeleyi sekteye uğratmak için açılan kara propaganda hesaplardan “C.A” isimli hesabın 17 Ekim 2014’te firari Topkaya tarafından aktive edildiği, 21 Eylül 2016’da kullanılmaya başlandığı tespit edildi.

ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen Topkaya, yargılaması devam ettiği sırada, 21 Şubat 2018’de adli kontrol şartıyla tahliye edildikten sonra kayıplara karıştı.

Firari Topkaya, 9 Ağustos’ta “Deutche Welle-DW” internet sitesine verdiği röportajda, Belçika hükümetince sığınma talebinin kabul edildiğini söylemişti.

Harp okulunda öğrenim gördüğü sırada yazılı sınavlarda kopya çektiği için hakkında işlem yapılan Topkaya, sosyal medyadan “kul hakkına” ilişkin değerlendirmeler de yapıyor.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın