Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İSTANBUL Bahçelievler'de 15 yaşındaki lise talebesi Mert Can Karagöz caddede yürüdüğü sırada kimliği bilinmeyen birey ya da şahıslarca pompalı tüfekle hamleye uğradı. Sırtından ve ensesinden...
Eser Karabil kimdir? Diriliş Ertuğrul oyuncusu Eser Karabil kaç yaşında nereli? Kara Gül dizisinden tanınan Eser Karabil Diriliş Ertuğrul'da hangi karakteri canlandıracak? soruların yanıtları bugün...
Abdullah Tivnikli'nin vefatı iş dünyasını yasa boğdu, erken yaşta ölüm eden Abdullah Tivnikli'nin ardından hayat öyküsü ve zaferleri merak edildi. Aslen Erzurumlu olan ve 59 yaşındaki...

‘Çekilen aracım nerde’ derdi bitti Anında görülebilecek

‘Çekilen aracım nerde’ derdi bitti Anında görülebilecek
Emniyet Müdürlüğü Sorgulama Şube Müdürlüğü’nün yaşama geçirdiği online taşıt sahiplerinin çekilen vasıtalarına daha basit erişmesini sağlayacak.

Mobil uygulama ile kent içinde kusurlu park neticeyi trafikten çekilen ve bağlanan vasıtaların nereden, ne zaman, hangi nedenle çekildiği bilgilerine erişilecek,çekilen vasıtanın bulunduğu otoparkın bağlantı bilgileriyle otoparkın konumunun yol tanımı yapılacak.

EMEL KAYIPLARI ÖNLEMEK
Zaman ve iş eforu kaybını eksiltmeyi kasteden projeyle, kayıt operasyonlarının sahadan yapılmasıyla süreçleri süratlendirmek ve yurttaşa hizmet niteliğini çoğaldırmak kastedildi. Proje hakkında söyleme yapan Başkomiser Emre Şen, trafikten taşıtı çekilen sürücülerin evhamını gidermek için çekim harekâtlarından sürücülerin haberi olması emeliyle projeyi geliştirdiklerini söyledi.

ANINDA ARACINIZA ULAŞABİLECEKSİNİZ
Trafiğin akışını sağlamak için, kusurlu park eden vasıtaların çekici dayanağıyla trafikten çekildiğini belirten Şen, şöyle konuştu:

“Yurttaşlar, trafikten çekilen taşıt bilgilerine www.istmop.com ya da android ve İOS operasyonculu uslu telefonlara “” uygulamasını indirerek, vasıtanın plakasını, çekim tarihini ve doğrulama kodunu girdikten sonra vasıtasının vaziyetini bilebilecek.” Öte yandan misyonlu memur, taşıtı sürüklemeden evvel kaide ihlalini gösteren resmi sürükleyerek uygulamaya yükleyecek. Böyle sürücülerin mümkün itirazlarının da önüne geçilecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın