Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Cemal Kaşıkçı kimdir öldürüldü mü Reuters’tan bomba iddia

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğundaki randevusuna giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan Cemal Kaşıkçı merak ediliyor. Peki Cemal Kaşıkçı kimdir, kaç yaşında? Cemal Kaşıkçı öldürüldü mü? İşte Cemal Kaşıkçı’ya dair merak edilenler ve son gelişmeler…

Cemal Kaşıkçı kimdir öldürüldü mü Reuters’tan bomba iddia

2 Ekim Salı saat 13.12’de Suudi Arabistan Başkonsolosluğundaki randevusuna giden Cemal ’dan (Jamal Ahmid H. Khashoggi) bir daha haber alınamadı. Herkes Cemal ’ya ne olduğunu merak ederken Reuters haber ajansı, çok konuşulacak bir iddia ortaya attı ve Türk polisinin ’nın konsoloslukta öldürüldüğüne inanıldığını yazdı. Peki kaç yaşında. Cemal Kaşıkçı

Cemal Kaşıkçı Cemal Kaşıkçı, 1958 yılında Medine’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Suudi Arabistan’da tamamlayan Cemal Kaşıkçı, 1982’de Indiana State Üniversitesi’nden işletme yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.

Cemal Kaşıkçı, Suudi Gazetelerinde muhabir olarak çalıştı. OKAZ, Al Sharq Al Awsat, Al Majalla ve Al Muslimoon da dahil olmak üzere çeşitli günlük ve haftalık Arap gazeteleri için bir muhabirlik yaptı. Al Madina’nın editörlüğünü ve genel yayın yönetmenliğini yapan Cemal Kaşıkçı, Afganistan, Cezayir, Kuveyt, Sudan ve Orta Doğu gibi ülkelerde yabancı medya kuruluşlarının muhabirliklerini yaptı.

iddia! ‘Gazeteci Cemal Kaşıkçı Suudi Konsolosluğunda öldürüldü’…

Kayıp Gazeteci Kaşıkçı, Suudi Arabistan’ın önde gelen İngiliz gazetesi Arab News’de genel yayın yönetmeni yardımcısı olarak çalıştı.

Gazeteci Kaşıkçı, Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesinin yazı işleri müdürü oldu. Yazı işleri müdürü olarak görev süresi 52 gün sürdü. Gazetede bir dizi makalenin yayınlanmasının ardından Suudi Arabistan hükümeti tarafından kovuldu.

Bu olaydan sonra gönüllü olarak Londra’ya sürgüne gitti. İngiltere’de Al Faisal’ın ekibine danışman olarak katıldı. Daha sonra, Prens Turki Al Faysal El Saud’a medya danışmanı olarak hizmet verdi.Nisan 2007’de Cemal Kaşıkçı, ikinci kez Al Watan’da yazı işleri müdürü olarak çalışmaya başladı. Kaşıkçı, 17 Mayıs 2010’da yeniden istifa etmek zorunda kaldı.

Onun ikinci istifasından sonra Cemal Kaşıkçı, , , BBC, ve dahil olmak üzere, Suudi ve uluslararası kanallar için siyasi yorumcu olarak görev yaptı.

Bin Ladin İle Röportaj Yaptı: Cemal Kaşıkçı, 1980’lerde Usame Bin Laden’in serüvenini takip etti. Kaçıkçı, Ladin ile birkaç kez röportaj ve söyleşiler yaptı.

Emniyetten Cemal Kaşıkçı açıklaması: Dışarı çıkmadı

Cemal Kaşıkçı Öldürüldü mü? Reuters’in ismini vermediği iki Türk yetkiliye dayandırdığı haberine göre, Türk polisi kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın elçilikte öldürüldüğüne inanıyor. Yetkililerden biri, “Türk polisinin ilk değerlendirmesine göre, Kaşıkçı İstanbul’daki konsolosluk binasında öldürüldü. Cinayetin önceden tasarlandığına ve cesedin konsolosluk binası dışına taşındığına inanıyoruz” dedi.Suudi Yetkililer Konuşmayı Reddediyor: Türk yetkililer, cinayetin nasıl işlenmiş olabileceğine dair bir bilgi paylaşmadı. Geçtiğimiz gün Reuters’a konuşan Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu ise, ülkesinin Kaşıkçı’yla ilgili arama çalışmalarına yardım ettiğini belirtmiş ve olası bir ‘adam kaçırma’ konusuyla ilgili konuşmayı reddetmişti.

Nişanlısı Suudi konsolosluğu önünde kayıp gazeteciyi bekliyor

2 Uçakla 15 Kişi Geldi: Anadolu Ajansı’nın dün akşam emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberinde ise gazeteci Kaşıkçı’nın Konsolosluğa girdiği saatlerde Başkonsolosluk binasında 2 uçakla İstanbul’a gelen ve bir kısmı Suudi yetkili olan 15 Suudi vatandaşı bulunuyordu. Bu kişiler daha sonra geldikleri ülkelere geri döndüler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın