Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
15 Temmuz Gazisi Mehmet Arif Arslan’dan FETÖ ile mücadele anlayışına isyan. Arslan gazetecilere verdiği açıklamada, “FETÖ ile gerektiği şekilde mücadele verilmese makam sahiplerinin eli şehitlerin...
Ordu Aybastı’da 34 yaşındaki Safiye B. dini nikahla birlikte yaşadığı 36 yaşındaki Muzaffer Önkol’u yatakta uyurken, tabancayla başından vurarak öldürdü. Olay, gece saatlerinde, ilçenin Esenli...
Hollanda Türkleri Konseyi Başkan yardımcısı Mustafa Cingöz, gündemle ilgili gazeteci Eşref Kerküklü'ye açıklamalarda bulundu.

Çerkezköy'deki “kötü kokunun” nedeni bulundu

Çerkezköy'deki “kötü kokunun” nedeni bulundu

TEKİRDAĞ (AA) – ilçesinde 11 gündür hissedilen kötü kokunun, kimyasal fabrika atığının kanalizasyona dökülmesinden kaynaklandığı belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede 4 Şubat’tan bu yana etkili olan kötü kokunun nedeni ile ilgili yaptıkları çalışma sonucunda, Çerkezköy Organiz Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) bir fabrikadan çıkan kimyasal atığın vidanjörle Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde kanalizasyona boşalttığını tespit etti.

Konuyla ilgili Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde CHP Milletvekili Candan Yüceer ve Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Şafak Başa ile incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gazetecilere yaptığı açıklamada, olayla ilgili adli soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Yaşanan olayın çok üzücü olduğunu ifade eden Albayrak, “4 Şubat gününden itibaren koku olayını Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ ekipleri araştırdı. Bütün tedbirleri aldık. Kanalizasyonlar incelendi. Olay şimdi adli araştırma safhasında olduğu için net bir şekilde bir şey söylememiz doğru olmaz. Bunu kanalizasyona salanlar ortaya çıkacaktır. Gerçekten çok üzüldüm. Çerkezköy’e yapılan büyük bir yanlış, yazık” dedi.

Yüceer de kokunun nedeninin tespiti için 11 gündür çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Rögar aracılığı ile kimyasal bir atık atıldığını biliyorduk, kimin yaptığını da polisimiz aracılığı ile tespit etmiş olduk. 4 Şubat gecesi, iki tankerin Beyazsu sokak üzerindeki rögar kapağını açarak bir atık attığı tespit edildi. Şu an soruşturma aşaması devam ediyor. Bu bir hainliktir. Vatandaşın sağlığı ile oynamak ciddi anlamda bir suçtur. Kar ve maliyet hesabı ile bu atığı buraya atan firma cezasız kalmayacak. TESKİ ilk günden bugüne kadar hiç kimseyi cevapsız bırakmadı. Şimdi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüştük. Şehit Dinçer Ersoy İlkokulundaki öğrencileri FETÖ’den kalan dershane binasına taşınabileceği gündemde ve hazırlıklar yapılıyor.”

Başa da kokunun yaşandığı okul bölgesindeki altyapı kolektör hattının TESKİ tarafından yenileneceğini bildirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın